دین مبین اسلام به عنوان جامع ترین دستورالعمل زندگی ابناء بشر که توأمان برای زندگی دنیوی و اخروی انسان برنامه دارد، ضمن توجه به جسم او، برای تقویت سلامت روحی و به زیستی او هم به ارائه طریق پرداخته است. یکی از راه های نیل به چنین هدفی، توجه به مفهوم احسان و ایثار است. ترویج چنین فرهنگ و گفتمانی در سرلوحه این شریعت آسمانی است تا آنجا که به فرموده شارع امین (ص)، بهترین مردم کسی است که نفعش برای مردم بیشتر باشد.

از خودگذشتگی، مهربانی و نفع رسانی به هم نوع، از شاخصه های انسان معتقد به مبانی وحیانی است، اگر چه به طور فطری و بر اساس مختصات زندگی اجتماعی انسان، این نوع سبک زندگی، مطلوب جامعه بشری است اما برای یک انسان معتقد درچارچوب اسلام، از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که هم سفارش اولیاء دین است و هم در آخرت مستوجب پاداش الهی.

این روزها که آسمان با بارش های کم سابقه خود، ضمن طراوت بخشی به طبیعت و محیط زیستمان، زندگی را برای عده ای از هم وطنانمان با سختی مواجه ساخته است، شاهد نوع دوستی و مساعدت مردمان مهربان و ایثارگر کشورمان هستیم. جلوه های زیبای خیرخواهی که از قاب رسانه قابل مشاهده برای همه است، نمادی از حاکمیت فرهنگ ایثار و کمک رسانی به هم نوع است که در جان مردمان این دیار نهادینه شده است. به پاسداشت این فرهنگ ایثار و نوعدوستی، به روح آسمانی نماد ایثار و مظهر جانفشانی حضرت امام حسین (ع) و برادر بزرگوار ایشان حضرت باب الحوائج ابالفضل العباس (ع) درود می فرستیم و به همه پاسداران و جانبازان معزز اسلام، سلام و شادباش عرض می کنیم.

 

. انتهای پیام /*