به گزارش پرتال امام خمینی(س)، آیت الله سید حسن خمینی در دیدار وزیر، معاونان و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی سخنانی به تعریف مفهوم "زیبایی" پرداخت و یادآور شد: یکی از این تعاریف که برگرفته از دیدگاه ارسطو است که زیبایی را به معنای "تناسب" گرفته است و تعریف دیگر، " تناسب میان شیء مدنظر و جان و روح دیگران" را به معنای زیبایی عنوان می کند. 

وی با طرح این سوال که "ما" چگونه هستیم که تناسب با ما، موجب زیبایی یک پدیده می شود؟ افزود: یکی از نکات در زیبایی شناسی، پارادوکسیکال بودن روح ماست؛ همانند اصل وجود که می گوییم هم هستیم و هم نیستیم. در نگاه عرفانی عالم دارای یک وجود است و بقیه امور، انعکاس آن وجود است.

تولیت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با اشاره به سخنان وزبر ارشاد در خصوص آراء امام در زمینه موسیقی، حضور زنان در جامعه و...، یادآور شد: از نکاتی که بعد از رحلت امام کمتر مورد بررسی قرار گرفته تحجرستیزی امام بوده است و وزارت ارشاد چون در سنگر اول این مسیر است بیش از بقیه مورد هجمه قرار گرفته است؛ اما باید هزینه داد.

سید حسن خمینی سپس تصریح کرد: انقلاب هم از استقلال دفاع می کند و هم از آزادی؛ و هیچ یک را به بهانه دیگری کنار نمی گذارد. انقلاب هم فقر ستیزی می کند و هم رفاه را ترویج می کند. همین امر به انقلاب اسلامی ارزش مضاعف می دهد.

وی گفت: شاید کسی با مشاهده ی این ابعاد مختلف از دور، آنها را تضادهای جمع ناشدنی بداند اما واقعیت این است که همه ی این امور در انقلاب وجود دارد

یادگار امام با تأکید بر شجاعت بیان سخن علی رغم ملامت ها، تأکید کرد: همه ویژگی انقلاب در بعد وحدت بخشی آن است و تلاش در این راه سختی دارد اما نباید دچار خستگی شد. 

وی افزود: مسیر این هدف که جمع صفات درونی را می خواهیم، اعتدال است. اعتدال راه خروج از بن بست های درونی است. 

وی با اشاره به آیه شریفه "وَکَذٰلِکَ جَعَلناکُم أُمَّةً وَسَطًا لِتَکونوا شُهَداءَ عَلَی النّاسِ"، افزود: انسان باید از افراط گرایی به هر دو سو دوری کند زیرا ناقض بعد وحدت آفرین انقلاب است. 

تولیت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)  گفت: انقلاب را به عنوان یک هنر و امام را هنرمندی بزرگ ببینیم که بین کثرت ها وحدت آفرید و همین امر بود که موج بزرگ پدید آورد، رحماء بینهم و اشداء علی علی الکفار شد و از یک نوجوان ١٣ ساله قهرمان ساخت و انقلاب و جنگ را پیش برد.

وی در پایان با بیان اینکه هر دستی که برای تشتت بلند می شود دست ضد انقلاب است، گفت: حفظ این انقلاب فداکاری میخواهد؛ زیرا انسان در این راه شماتت می شنود.

. انتهای پیام /*