قم؛ ۱۳۵۸_ نامه تشکر به آقای سید مهدی یثربی (تبریک استقرارجمهوری اسلامی)

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۷، ص ۱۲۱

***

قم؛ ۱۳۵۸_ حکم به آقای محمد اشرفی در مورد ادامه اقامت در خوزان همایون شهر

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۷، ص ۱۲۲

***

قم؛ ۱۳۵۸_ نامه تشکر به آقای حبیب بورقیبه (تبریک پیروزی جمهوری اسلامی)

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۷، ص ۱۲۳

***

قم؛ ۱۳۵۸_ بیانات خطاب به سفیر تونس در ایران (علل ناتوانی ملت های مسلمان)

اهم بیانات:

 امیدوارم که همۀ ملتهای اسلامی و همۀ دولتهای اسلامی یک روز به خود آیند و تفرقه ها و هواهای نفسانی و اغراض شخصیه را کنار بگذارند و تحت لوای اسلام و قرآن مجتمع شوند، و در این اجتماعْ قدرتی مافوق قدرتهای موجود در عالَم را به دست بیاورند.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۷، ص ۱۲۴ - ۱۲۵ 

***

قم؛ ۱۳۵۸_ سخنرانی در جمع پرسنل ارتش (زندگی رؤسای حکومت در صدر اسلام)

اهم بیانات:

من از شما درجه داران و سربازان امام زمان ـ سلام الله علیه ـ قدردانی و تشکر می کنم. شما بودید که ملحق شدید به توده های مظلوم ایران، و با الحاق شما و با اتصال شما به توده های مستضعف، بر آن قوۀ شیطانی غلبه کردیم. شما بودید که در وقتی که ملت ما خون می داد، ندای ما را قبول کردید و به ملت ملحق شدید و دست ستمکار را کوتاه کردید. ارتش ایران بر ما حق دارد، بر ملت ایران حق دارد. ملت ایران هم بر ارتش حق دارد. این دو قدرت الهی ـ قدرت ملت و قدرت ارتش ـ با قدرت ایمان بر قدرتهای شیطانی که دنبال او قدرتهای بزرگ شیطانی دیگر بود غلبه کردند و این سد را شکستند.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۷، ص ۱۲۶ - ۱۲۸

***

قم؛ ۱۳۵۸_ سخنرانی در جمع خانواده شهدا و کسبه آمل (منت خداوندی ـ حفظ رمز پیروزی)

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۷، ص ۱۲۹ - ۱۳۰ 

***

قم؛ ۱۳۵۸_ سخنرانی در جمع معلمان مدرسه قرآن پاوه (استقلال در پرتو قرآن)

اهم بیانات:

استقلال و آزادی در پیروی از قرآن کریم و رسول اکرم است. ما همه پیرو قرآن و  رسول اکرم هستیم و همه با هم برادر، همه با هم یک جهت، یک وجهه، یک دین، یک قرآن داریم.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۷، ص ۱۳۱ 

***

قم؛ ۱۳۵۸_ سخنرانی در جمع بانوان قم (بانوان و انقلاب ـ خنثی کردن خیانت نفاق افکنان)

اهم بیانات:

باید شما خانمها، شما برادران، شما خواهران، بیدار باشید! باید ملت ایران بیدار باشد! نگذارید خون شهدای ما هدر برود. نگذارید خون جوانان ما پایمال شود، پایمال اغراض شخصیه؛ اغراض شخصیه را به دور بریزید. دستهای خیانتکار، گروههای مختلف درست نکند. گروههای مختلف اسباب تفرقه می شود؛ رشد سیاسی نیست. در صدر مشروطیت هم با ایجاد گروههای مختلف نگذاشتند که مشروطه به ثمر خودش برسد

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۷، ص ۱۳۲ - ۱۳۴

***

قم؛ ۱۳۵۸_ سخنرانی در جمع نمایندگان کارکنان گمرکات ایران (حقیقت نور)

اهم بیانات:

 الله ُ وَلِیُّ الَّذینَ امَنُوا یُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَی النُّورِ وَالَّذینَ کَفَرُوا أَوْلِیاؤُهُم الطَّاغُوتُ یُخرِجُونَهُمْ مِنَ النُّورِ إِلَی الظُّلُماتِ کسانی که با خدا باشند، توجه به خدا و ایمان به خدا داشته باشند، خداوند آنها را از تمام ظلمتها، از تمام تاریکیها خارج می کند و به حقیقت نور می رساند. ایمان به خدا نور است.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۷، ص ۱۳۵ - ۱۳۸ 

***

جماران؛ ۱۳۵۹_ پیام به ملت ایران به مناسبت حادثه طبس (اشتباه کارتر و نتایج آن)

اهم پیام:

کارتر باید بداند که حمله به ایران، حمله به تمام بلاد مسلمین است و مسلمانان جهان در این امر بی تفاوت نیستند. کارتر باید بداند که حمله به ایران موجب قطع نفت از تمام دنیا خواهد شد و دنیا را بر ضد او بسیج می کند. کارتر باید بداند که این عمل احمقانۀ او در ملت امریکا چنان اثری خواهد گذاشت که طرفداران او را مخالفان او خواهد کرد.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۲، ص ۲۵۵ - ۲۵۷

***

. انتهای پیام /*