نجف اشرف؛ ۱۳۲۳_ پیام به ملت ایران (دعوت به قیام برای خدا)

اهم پیام:

قال الله تعالی: قُلْ اِنَّما اَعِظُکُم بِواحِدَةٍ أنْ تَقُومُوا لله مَثنی وَ فُرادی.

  خدای تعالی در این کلام شریف، از سرمنزل تاریک طبیعت تا منتهای سیر انسانیت را بیان کرده، و بهترین موعظه هایی است که خدای عالم از میانۀ تمام مواعظ انتخاب فرموده و این یک کلمه را پیشنهاد بشر فرموده. این کلمه تنها راه اصلاح دو جهان است. قیام برای خداست که ابراهیم خلیل الرحمن را به منزل خلّت رسانده و از جلوه های گوناگون عالم طبیعت رهانده.

خودخواهی و ترک قیام برای خدا ما را به این روزگار سیاه رسانده و همۀ جهانیان را بر ما چیره کرده و کشورهای اسلامی را زیر نفوذ دیگران درآورده. قیام برای منافع شخصی است که روح وحدت و برادری را در ملت اسلامی خفه کرده. قیام برای نفس است که بیش از ده میلیون جمعیت شیعه را به طوری از هم متفرق و جدا کرده که طعمۀ مشتی شهوت پرست پشت میزنشین شدند.

هان ای روحانیین اسلامی! ای علمای ربانی! ای دانشمندان دیندار! ای گویندگان آیین دوست! ای دینداران خداخواه! ای خداخواهان حق پرست! ای حق پرستان شرافتمند! ای شرافتمندان وطنخواه! ای وطنخواهان با ناموس!موعظت خدای جهان رابخوانید و یگانه راه اصلاحی را که پیشنهاد فرموده بپذیرید و ترک نفعهای شخصی کرده تا به همۀ سعادتهای دو جهان نایل شوید

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱، ص ۲۱ - ۲۳

***

نجف اشرف؛ ۱۳۵۳_ نامه به خانم فریده مصطفوی (خانوادگی)

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۳، ص ۳۰

***

تهران، شمیران، دربند؛ ۱۳۵۸_ پیام به ملت ایران (تجلیل از مقام حضرت فاطمه (س) و جایگاه زن)

اهم پیام:

اگر روزی باید روز زن باشد، چه روزی والاتر و افتخارآمیزتر از روز ولادت با سعادت فاطمۀ زهرا ـ سلام الله علیهاست. زنی که افتخار خاندان وحی [است] و چون خورشیدی بر تارک اسلام عزیز می درخشد. زنی که فضایل او همطراز فضایل بی نهایت پیغمبراکرم و خاندان عصمت و طهارت بود. زنی که هر کسی با هر بینش دربارۀ او گفتاری دارد و از عهدۀ ستایش او بر نیامده ـ که احادیثی که از خاندان وحی رسیده به اندازۀ فهم مستمعان بوده ـ و دریا را در کوزه ای نتوان گنجاند، و دیگران هر چه گفته اند به مقدار فهم خود بوده، نه به اندازۀ مرتبت او. 

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۲، ص ۲۷۴ - ۲۷۵

***

جماران؛ ۱۳۶۳_ حکم عفو جمعی از زندانیان به رئیس دیوان عالی کشور

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۸، ص ۴۱۹

***

جماران؛ ۱۳۶۴_ حکم عفو جمعی از زندانیان به رئیس دیوان عالی کشور

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۹، ص ۲۴۵

***

جماران؛ ۱۳۶۸_ نامه به هیأت عفو زندانیان (تقدیر از تلاش ها و زحمات هیأت)

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۲۱، ص ۳۷۸

***

جماران؛ ۱۳۶۸_ حکم به دادستان انقلاب کرمان (واگذاری اختیارات «بنیاد عفت» به سازمان زندان ها)

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۲۱، ص ۳۷۹

***

. انتهای پیام /*