نجف‏، ۱۳۵۷_  نامه تشکر به یاسر عرفات و پشتیبانی از فلسطین

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۳، ص ۴۷۶ - ۴۷۷

***قم، ۱۳۵۸_ تلگراف تشکر از آقای حسن طباطبایی قمی (سرکوب ضد انقلاب در کردستان)

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۹، ص ۳۲۰

***جماران، ۱۳۶۲_ تأییدیه به بانک صادرات جماران (حق برداشت از حساب بانک صادرات)

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۸، ص ۶۵

***جماران، ۱۳۶۲_  سخنرانی در جمع پرسنل نیروی دریایی و هوایی (آشنایی به وظایف اسلامی و میهنی)

اهم بیانات:

شماها می دانید که‏‎ ‎‏این کشور و خصوصاً ارتش در زمان شاه مخلوع چه وضعیتی داشت. اسم استقلال را‏‎ ‎‏می گفتند، تکرار می کردند، اسم تمدن را تکرار می کردند، لکن ما در هیچ چیز استقلال‏‎ ‎‏نداشتیم و بویی از تمدن در این کشور ما نگذاشتند که به مشام مردم برسد. و خدای‏‎ ‎‏تبارک و تعالی به ملت ما و به مسلمین منت گذاشت و این نیروها را و نیروهای مردمی را‏‎ ‎‏بیدار کرد.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۸، ص ۶۶ - ۷۰

***جماران، ۱۳۶۵_ نامه به رئیس مجلس شورای اسلامی (تعیین قوانین کیفری برای متخلفان از قانون)

‏ر.ک صحیفه امام؛ ج ۲۰، ص ۱۰۹ - ۱۱۰

***جماران، ۱۳۶۶_ سخنرانی در جمع اعضای هیأت دولت در آستانه هفته دولت (فاجعه کشتار حجاج)

اهم بیانات:

هر قدمی که دنیا برای آدم بر می دارد، انسان عقب می گیرد. آنهایی که‏‎ ‎‏در کاخهای بسیار مجلل زندگی می کنند، نگرانیشان بیشتر از آنی است که درویش اند و‏‎ ‎‏در محله ها زندگی می کنند. پس ما از این جهت هم شکرگزار هستیم که ما را در لباس‏‎ ‎‏درویشها درآورده است ـ نه درویش به معنای اصطلاحی، درویش واقعی ـ و ما خدمت‏‎ ‎‏به خدا و خدمت به خلق خدا را وظیفۀ خودمان می دانیم و مشکلات را هم ان شاءالله ،‏‎ ‎‏پشت سر می گذاریم و همان طوری که تاکنون ایستادگی کرده ایم، همه ایستادگی کردند‏‎ ‎‏در مقابل همۀ مشکلات، از این به بعد هم بین همۀ مشکلات ایستادگی خواهند کرد. و من‏‎ ‎‏دعا می کنم که خداوند به شما توفیق بدهد.‏

لازم است زنده نگه داشتن این روز؛ روزی که این خیانت شد به اسلام. و الآن ماه‏‎ ‎‏محرم نزدیک می شود. ماه محرم برای ما خیلی عزا هست؛ لکن سیدالشهدا ـ سلام الله ‏‎ ‎‏علیه ـ هم فدا شد؛ برای اینکه در مکه نماند که نبادا به ساحت قدس مکه جسارت بشود؛‏‎ ‎‏همه فدای مکه هستند. مکه جایی است که همۀ انبیا خدمتگزار او بوده اند و حالا گرفتار‏‎ ‎‏شده مکه به دست یک دسته اشخاص ملحد که اصلاً نمی فهمند باید چه بکنند؛ و‏‎ ‎‏نمی فهمیدند و نمی دانند چه تحمیلی برشان شد. و یک ننگی است الآن برای همۀ‏‎ ‎‏مسلمین دنیا که مکه، محل قدس الهی، محلی که مقدسترین مقامات الهی است، این طور‏‎ ‎‏شکسته بشود و مسلمانها نشسته باشند تماشا کنند.

‏ر.ک صحیفه امام؛ ج ۲۰، ص ۳۶۶ - ۳۷۱

***

 

. انتهای پیام /*