پرتال امام خمینی(س): موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) اقدام به انتشار چهار عنوان کتاب کرد که «مکتب سیاسی امام خمینی(س)» و «شرح تحریرالوسیله» از جمله آنها هستند.

بر اساس این گزارش چاپ سوم کتاب «فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت»، چاپ پنجم کتاب «حسد»، چاپ دوم کتاب «مکتب فقهی امام خمینی(س)» و چاپ چهارم کتاب «کوثر فقه» توسط انتشارات عروج منتشر شد.
 کتاب «فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت»، نوشته سید یدالله یزدان پناه است که در دو جلد با قطع وزیری در سال ۱۳۹۵ منتشر شد و اخیرا چاپ سوم آن انجام شده است.
این اثر گرانقدر، اندیشه ناب خلافت، ولایت، و رسالت را در عمیق ترین ساحت ها مورد کاوش قرار داده و در این کاوش از مباحث ژرف عرفان نظری بهره گرفته و به شرح غامض ترین روایات اهل بیت (ع) پرداخته است.

کتاب «حسد» نیز اخیرا به چاپ پنجم رسیده است. چاپ اول این کتاب سال ۱۳۸۶ به عنوان نهمین کتاب از مجموعه «امام خمینی(س) و مفاهیم اخلاقی) در ۱۳۱ صفحه به قلم محمدتقی سهرابی فر منتشر شد.
این کتاب مجموعه ای است که با استفاده از آموزه های نظری و سیره عملی امام می کوشد جوانان را با پاره ای از مفاهیم اخلاق دینی آشنا سازد و در معنویت و صفای زندگی سهمی داشته باشد.

کتاب دیگری که چاپ جدید آن توسط انتشارات عروج منتشر شده «مکتب فقهی امام خمینی(س)» نام دارد. این کتاب اثر سعید ضیائی فر است و سال ۱۳۹۰ چاپ اول آن در ۳۴۰ صفحه توسط انتشارات عروج منتشر شده و پس از ۹ سال چاپ دوم آن توسط این انتشارات منتشر شده است.
بخش اول این کتاب دربردارنده مباحثی است که پاره ای از آنها به جایگاه فقه از دیدگاه اسلام و امام می پردازد و پاره ای دیگر علوم مقدماتی و مرتبط با فقه را روشن می نماید و برخی دیگر مبادی تصوری بحث ـ که مهم ترین آن ارائه سیمایی کلی از مکتب در علوم(به ویژه علم فقه) است ـ را مورد بررسی قرار می دهد.
بخش دوم نیز در ده فصل تدوین گردیده و نگارنده کوشیده است، طی آنها جایگاه فقه را از دیدگاه حضرت امام را شرح دهد و پاره ‌ای از علوم مقدماتی و مرتبط با فقه و نیز عناصر مکتب فقهی امام را بیان نماید. از جمله فصل ‌های این بخش کتاب، می ‌توان به «پیشینه و تعریف مکتب در علوم»، «رابطه فقه با سایر علوم»، «نقش زمان و مکان در اجتهاد»، «ولایت مطلقه فقیه» و «نگاه عقلایی پررنگ به مباحث معاملات» اشاره کرد.

شرح تحریرالوسیله امام خمینی(س) با عنوان «کوثر فقه» نوشته علی محمدی خراسانی نیز به چاپ چهارم رسیده و جلد نخست آن در ۵۰۰ صفحه به «کتاب مکاسب و متاجر» و جلد دیگر در ۶۴۰ صفحه به «کتاب بیع» می پرازد.
کتاب کوثر فقه که شرحی بر کتاب المکاسب و متاجر تحریر الوسیله می باشد، شرحی استدلالی پیرامون مباحث معاملات تحریر الوسیله است که به قلمی روان و محققانه به نگارش در آمده و شرحی است بر کتاب ارزشمند «تحریرالوسیله»، اثر فقهی امام خمینی(س) که در زمان تبعید در ترکیه نگاشته اند.
شرح حاضر، با هدف عمومی سازی مباحث استدلالی فقه در دانشگاه ها و توجه به جایگاه فقه در زندگی عملی و عینی جامعه و از سوی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منتشر شده است. مطالب شرح به زبان و بیانی ساده و روان و مورد استفاده مخاطب عام نگاشته شده است.


آدرس فروشگاه های انتشارات عروج جهت خرید حضوری
مرکزی: خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران بین ۱۲ فروردین و فخر رازی، پاساژ ظروفچی پلاک ۱۲۹۶
تلفن: ۶۶۴۹۳۰۸۱
شماره ۱: خیابان انقلاب، زیر پل حافظ، جنب فروشگاه برک
تلفن: ۶۶۷۰۶۸۳۳
همچنین آثار چاپ شده حضرت امام خمینی(س) را می توانید [ اینجا ] ببینید.
برای خرید الکترونیکی آثار حضرت امام و منشورات مؤسسه چاپ و نشر عروج نیز می توانید به [ اینجا ] مراجعه کنید.

. انتهای پیام /*