به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از نامه، دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال امام خمینی(س) گفت: امام خمینی(س) مذهب و دینی جدیدی نیاورد بلکه پیام ایشان این بود که مردم از فرستادگان خدا تبعیت کنند، یعنی کسانی که از مردم اجری نمی‌خواهند و خودشان هدایت‌یافته هستند و به آن چیزی که می‌گویند عمل‌ می‌کنند.

 محمدعلی انصاری در همایش نهایی بیست و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(س) که صبح امروز در سالن 5 آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، با بیان اینکه نهضت 15 خرداد تبدیل به انقلاب فراگیری شد که محدود به عرصه خاصی نیست، اظهار کرد: محورهای نهضت 15 خرداد و انقلاب اسلامی، حق‌مداری، اصلاح‌محوری و اخلاق‌محوری است.

وی در ادامه با بیان اینکه امام خمینی(س) طرفدار انتقاد بودند، خاطرنشان کرد: من که یک طلبه 26 ساله بودم گاهی انتقاداتی را وارد می‌کردم و اگر انتقاداتم وارد بود، امام خمینی(س) انتقادات را می‌پذیرفت.

انصاری با بیان اینکه یکی از دلایل اینکه غرب جهان را در تسخیر خود گرفته این است که غرب به انتقاد اعتقاد دارد، تصریح کرد: خدا نیاورد روزی را که بگویم مواضع ما درست است و کسی حق انتقاد ندارد. مگر مقام معظم رهبری نگفته‌اند که چه اشکالی دارد انتقاد شود؟ به نظر من وابسته کردن منتقدان به خارج از کشور درست نیست.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ع) افزود: توقع نداشتن از مردم، بی‌حاشیه بودن در زندگی و سوءاستفاده نکردن از بیت‌المال از جمله ویژگی‌های حضرت امام(س) بود.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگر می‌خواهید نهضت امام خمینی(س) را پاس بدارید، باید اخلاق‌مدار باشیم، گفت: مردم و نامزدهای انتخابات بدانند که دنیا مراقب اخلاق انتخاباتی ماست. انتخابات وقتی شیرین و گوارا می‌شود که همه نامزدها برنامه‌های خود را بیان کنند و هر کس حرف خود را بزند و صحنه‌های اجتماعات به صحنه‌های نزاع تبدیل نشود.

وی خاطرنشان کرد: اگر رهبری حادثه مرقد امام(س) و قم را محکوم کردند به این دلیل بود که ایشان می‌دانند اگر در جامعه نفاق، اختلاف، شکاف و دعوا شکل بگیرد، ملت ایران آبروی خود را به دست خود از بین می‌برد.

انصاری در پایان با بیان اینکه در مراسم امسال حرم امام خمینی(س) و انتخابات نباید کاری کنیم که زبان دشمن علیه ما باز شود، تصریح کرد: این مراسم باید در شأن مردم و نظام برگزار شود. من به همه دوستان توصیه می‌کنم که ترتیباتی فراهم شود تا این مراسم به آرامی برگزار شود و مردم همه گوش به فرمان بیانات مقام معظم رهبری باشند.

. انتهای پیام /*