این افراد قرار است به موزه مشروطه بیایند و درباره خاطرات خود از امام(س) سخن بگویند.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) محمدرضا اسدزاده، مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایبنا، درباره برنامه‌های کتابخانه مجلس در ارتباط با سالگرد رحلت امام خمینی(س) اظهار کرد: به مناسبت این روز برنامه‌ای برای اعضای تیم پزشکی امام خمینی(س) به همراه خانواده آن‌ها داریم.

 وی افزود: این افراد به نشستی در موزه مشروطه دعوت خواهند شد و علاوه بر بازدید از این موزه درباره خاطرات خود از روز‌های بستری شدن امام(س) سخن خواند گفت. در بازدید از موزه که بیشتر ویژه مهمانان خارجی مجلس شورای اسلامی است، از نمایشگاه آن هم بازدید خواهد شد.

اسدزاده ادامه داد: این نشست‌ها به صورت خاص برای تدوین تاریخ شفاهی برگزار می‌شود و گفت‌وگوی این افراد ثبت و در آینده به کتاب تبدیل خواهد شد. زمان قطعی برنامه مشخص نیست، ولی به یقین این بازدید‌ها قبل از 14 و 15 خرداد ماه 92 خواهد بود.

 وی درباره شناسایی اعضای تیم پزشکی و پرستاران حضرت امام خمینی(س) گفت: این اثر فقط مختص به پزشکان و پرستاران بیمارستانی که امام(س) در آن بستری بودند نیست، بلکه خاطرات افرادی را هم که در جماران از امام خمینی(س) پرستاری می‌کردند شامل می‌شود.

 اسدزاده افزود: به مناسبت سالگرد ارتحال امام(س) و پنجاهمین سالگرد قیام پانزده خرداد نیز نمایشگاهی در گذر پیاده راه بهارستان برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تصاویر منتشر نشده از امام خمینی(س) که از آلبوم شخصی خانواده و پرستاران و پزشکان امام(س) تهیه شده است به نمایش گذاشته خواهد شد.

. انتهای پیام /*