به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از خبرگزاری صدای افغان، وی افزود: راه امام خمینی(س) راه خدایی بود چرا که به همین دلیل توانست در برابر قدرت های شرق و غرب ایستادگی کند و نظام سرمایه داری را بر افکند.

حسینی با اشاره به فرمایش امام خمینی(س) در این باره که عزت شما در گرو اتحاد و هماهنگی است"گفت: امروز باید با پیروی از راه امام وضعیت نابرابر جامعه را نجات دهیم و مردم افغانستان با اتحاد و یکپارچگی می توانند بر تمامی مشکلات فایق آیند.

 حجت الاسلام والمسلین قربان علی عرفانی رهبر حزب وحدت ملت افغانستان نیز گفت: امروز در تجلیل از مردی نشسته ایم که در قانون مرزها نمی گنجد و او مرزها را در نوردید. امام تبعیض ها را از میان بر داشت و با اختلافات طبقاتی و قومی مبارزه کرد.

 حجت الاسلام والمسلین مرتضوی ریس مجمع اهل بیت نیز به عنوان یکی از سخنرانان این محفل از امام خمینی(س) به عنوان شخصیت حقیقی نام برد و افزود که ایشان یک فیلسوف، عارف، فقیه و مفسر به تمام معنا بود.

 وی افزود: امام خمینی(س) شخصیتی دارای فضایل و محسنات بوده که هرچه نسبت به زندگی ایشان مطالعه شود بر فضایل و کمالات وی افزوده می شود.

 مولوی حسام رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان نیز در این مراسم گفت: امام گام های مثبتی را در بیداری اسلامی برداشته و نظام اسلامی را به عنوان یک مدل جدید ارائه کرد.

 همچنین محمد اکبری نماینده مردم بامیان در شورای ملی افغانستان در صحبت های خودش تصریح کرد: در میان تمام شخصیت های بر جسته جهان اسلام امام خمینی(س) چهره درخشانی دارد زیرا او کاری کرد که دیگر بزرگان و مصلحین نتوانست.

 به گفته وی امام خمینی علاوه بر یک فقیه، یک سیاست مدار آگاه به زمان بود که در برابر تمام جریان های باطل ایستادگی کرد. قابل ذکر است که در این مراسم نیز پیام حضرت آیه الله محسنی به مناسبت بیست چهارمین سالروز رحلت امام خمینی(س) قرائت شد.

 خبر دیگر اینکه سیدعیسی حسینی مزاری، در پی اهانت به ساحت حضرت امام خمینی(س) با صدور بیانیه ای هشدار داد: دست فتنه، اعتقادات دینی و وحدت ملی ما را نشانه رفته است.

 در پی اهانت عناصر وابسته و مزدور به ساحت قدسی حضرت امام خمینی(س) حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری با صدور بیانیه ای، ضمن دعوت مردم مسلمان و پیرو مراجع عظام تقلید و مریدان دلسوخته حضرت امام خمینی(س) و خلف صالح ایشان از دولت افغانستان خواست تا در خصوص حرکت های تفرقه افگنانه حساس بوده و در راستای تحت پیگرد قرار دادن هتاکان و جلوگیری از تکرار مجدد آن احساس مسئولیت بیشتر کنند.

 وی در این بیانیه آورده است: تردیدی نیست که مداخلات خارجی از سوی هر کشوری محکوم و غیر قابل پذیرش است و هیچ افغانستانی فهیم و وطن دوستی آن را بر نمی تابد اما آیا آنچه که امروز، عده ای به نام تظاهرات و تحت پوشش مخالفت با مداخلات خارجی، انجام دادند ولی به ساحت قدسی دو نفر از گرانقدرترین شخصیت های جهانی اسلام توهین روا داشتند، دارای ماهیت کاملا پرسش برانگیز و نیازمند واکاوی نیست؟

 در ادامه این بیانیه آمده است: ملت مسلمان افغانستان به خوبی می داند که چه کشورها و نهادهای بین المللی به بهانه های مختلف، در افغانستان مداخلات نظامی و سیاسی دارند و به حدی روشن است که هرگز قابل انکار نیست. اما تظاهرات مشتی عناصر فریب خورده و مزدور، به خوبی نشان داد که این حرکت نابخردانه و کودنانه نه به منظور مبارزه با مداخلات خارجی بلکه به منظور تفرقه افکنی و تعقیب اهداف خاصی انجام گرفته است و با بی شرمی تمام مراجع عظام تقلید را هدف قرار داده اند.

 حسینی مزاری با اشاره به اوضاع شدیدا حساس افغانستان و نیازمندی بیش از پیش مردم به وحدت و انسجام و شناخت همه جانبه توطئه های فراگیر دشمنان یاد آور شد: همه می دانیم که برخی با سوژه های زبانی به دنبال پروژه های سیاسی وحدت سوز و جنجال آفرین هستند و برخی حلقات معلوم الحال، تلاش می کنند تا با تهمت و توهین، به اهداف استعماری خدمت کنند و اتفاقاً مداخلات برخی کشورها را تحت شعاع قرار داده و افکار عمومی را به انحراف بکشانند، لذا مجریان این پروژه هر از گاهی، اتهاماتی را به منظور اهداف سیاسی مطرح می کنند که با مصالح و منافع ملی ما در تقابل است.

 حسینی مزاری افزود: معتقدیم که حرکت به شدت تفرقه افکنانه ی امروز، به بهانه مداخلات خارجی و از سوی کسانی انجام شد که به دنبال فتنه آفرینی در کشور هستند. در حالیکه به تازگی زندان مخفی انگلیسی ها در هلمند و به بند کشیده شدن ده ها نفر از هموطنان ما افشا شده و یا قاتل ۱۶ زن و کودک بیگناه افغانستان در آستانه رهایی از اعدام قرار دارند و عملیات های انتحاری از سوی دشمنان این کشور، ‌شدت گرفته است، اما همین حلقات، به جای اعتراض، سکوت را برگزیده و تلاش می کنند تا با حرکات این چنینی، از عمق وقاحت و عداوت آنان کاسته و در عوض، توجه افکا عمومی را به سمت آدرس های غیر واقعی منحرف کنند.

 رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان نیز ضمن محکومیت اهانت به ساحت حضرت امام خمینی(س) این شخصیت بی نظیر در عرصه مبارزه علیه استکبار و احیای مجدد اسلام و بیداری مسلمانان یادآور شد: در شرایط فوق العاده حساس کنونی، از دولت جمهوری اسلامی افغانستان که به خوبی دشمنان مداخله گر این سرزمین را می شناسد، بار دیگر می خواهیم تا در خصوص حرکت های ضد دینی و وحدت ملی حساس باشد.

 وی از دولت افغانستان خواست اجازه ندهد، عده ای به بهانه های واهی سیاسی به بزرگان دینی مردم افغانستان توهین کنند و با فتنه گری، وحدت ملی و اخوت دینی ملی ما را نشانه روند و تبعات سنگین آن را بر مردم و کشور تحمیل کنند.

 رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: در این حرکات دست همان استعمار گرانی را می بینیم که دیروز قرآن را سوزاندند و به پیامبر نور و رحمت اهانت کردند و اینک همان پروژه را با توهین به مراجع عظام تقلید پی گرفته اند تا رسوایی افشای زندان مخفی باستین در هلمند را تحت الشعاع قرار دهند و زمینه تحمیل خواسته های آنان را در پیمان امنیتی تسهیل کنند.

 گفتنی است گروهی اوباش با تجمع در کابل و سپس با حضور مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران، پرچم جمهوری اسلامی ایران و عکس های حضرت امام خمینی"ره" را آتش زدند که به نوعی قرآن سوزی و مبارزه با مقدسات دینی و مذهبی مسلمانان تلقی شده و به شدت خشم و انزجار مردم انقلابی و مؤمن پیرو مرجعیت را برانگیخته، بطوریکه گروههای مختلف مردمی برای مقابله با هرگونه هتاکی علیه مقدسات دینی و شخصیت های مذهبی اعلام آمادگی کردند.

. انتهای پیام /*