پرتال امام خمینی(س):آیت الله سید حسن خمینی در پیامی با تسلیت درگذشت آیت الله ری شهری، نوشت: آن مرحوم از زمره پاک ترین سیاستمداران و با اخلاص ترین کارگزاران نظام جمهوری اسلامی بود. اعتقاد راسخ آن بزرگوار به امام راحل(س) و عزم جزمشان در پیمودن راه امام از اموری است که برای هر آشنای با ایشان مشهود بود.

متن پیام تسلیت یادگار امام بدین شرح است:

بسمه تعالی

آن مرحوم از زمره پاک ترین سیاستمداران و با اخلاص ترین کارگزاران نظام جمهوری اسلامی بود. اعتقاد راسخ  آن بزرگوار به امام راحل(س) و عزم جزمشان در پیمودن راه امام از اموری است که برای هر آشنای با ایشان مشهود بود. 

بی شک زحمات اثرگذار ایشان در دوره های مختلف و در تثبیت نظام، توشه خوبی برای آن فقید سعید خواهد بود. چنانکه تلاش ایشان در حوزه حدیث شناسی و گسترش فرهنگ اهل بیت(س) نیز از زمره ارزشمندترین باقیات صالحات ایشان است. 

مدیریت ایشان در دوره امام راحل و بعد ها حضورشان در مناصب مختلف و همت ایشان در تأسیس دارالحدیث و خلق آثار بسیار ارزشمند در این حوزه نیز از نکات درخشان زندگی ایشان است.   

برای من که سالها توفیق آشنایی نزدیک و ارادت خاص به ایشان داشتم، این ضایعه مولمه از مصایب سنگین است. 

اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم ایشان، به خصوص به فرزندان معظم و بستگان مکرم، از خدای متعال برای ایشان علو درجات را مسئلت دارم و امیدوارم خدای متعال ایشان را مشمول کرامت تامه و رحمت واسعه خود قرار دهد و او را با اولیاء صالحین خود محشور دارد. 

سید حسن خمینی


. انتهای پیام /*