پرتال امام خمینی(س): به مناسبت یکصدمین سالگرد ورود امام خمینی(س) به حوزه علمیه قم و سی سومین سالگرد ارتحال ایشان، نمایشگاه آثار، تصاویر و دستاوردهای مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) افتتاح شد.

به مناسبت یکصدمین سالگرد ورود امام خمینی(س) به حوزه علمیه قم و سی سومین سالگرد ارتحال ایشان، نمایشگاه آثار، تصاویر و دستاوردهای مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، آیت الله حسینی بوشهری، آیت الله مقتدایی، رئیس و معاونان مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و جمعی از طلاب و اساتید حوزه علمیه قم افتتاح شد.

 آیت ‌الله‌ العظمی عبدالله جوادی آملی در پیام تصویری به این مراسم گفت: محور سخن در این محفل تبیین برنامه‌ های علمی و عملی یک قرن امام راحل همزمان با  تأسیس حوزه علمیه به برکت وجود مبارک آیت الله حائری است. حوزه از قبل هم بوده اما در این یک قرن شکوفا تر شد و مرحوم امام در این یک قرن کار چند قرن را انجام داد. یعنی کاری که در بیش از ده قرن انجام نشده بود، به وسیله این مرد بزرگ الهی در یک ‌قرن صورت گرفت.

وی با بیان اینکه امام جامع بین سیاست، درایت، مدیریت و فقاهت به جمع سالم بود، تصریح کرد: امام راحل فرزند راستین ابراهیم حق شد. اینها هم صاحبدل هستند. آنکه تبر دارد و بت ها را ریز می کند دست دارد و آنکه پسرش را آماده قربانی می کند صاحبدل است و نمی لرزد. اگر خدای متعال در قرآن کریم حضرت ابراهیم (ع) را پدر ما نامید، امام راحل نیز به درستی فرزند راستین خلیل پیغمبر بود. امام راحل هم در مسائل علمی قلم زد و هم در مسائل عملی قدم زد.

. انتهای پیام /*