کتاب «امام خمینی و روایات تفسیری» توسط موسسه چاپ و نشر عروج منتشر شد.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از جماران، این کتاب که توسط علی‌رضا کوهی به نگارش درآمده است، به نوشته مولف در مقدمه کتاب، «پژوهیده‌ای است مختصر در بررسی تعامل امام خمینی با روایات تفسیری».

این کتاب 5 فصل دارد که نگرش‌های کلی امام خمینی در تفسیر، حجیت روایات تفسیری، شیوه مواجهه امام خمینی با سند و متن روایات تفسیری، امام خمینی و آسیب‌های روایات تفسیری، گونه‌ها و کاربردهای روایات تفسیر عناوین آن را تشکیل می‌دهند.

در فصل اول این کتاب ضمن تعریف تفسیر و نقد تعریف امام خمینی از آن، گرایش تفسیری امام در فلسفه، اجتماع، فقه، تربیت و هدایت و مبانی تفسیری ایشان  مورد بررسی قرار گرفته است.

در فصل دوم هم مفهوم حجیت، دیدگاه‌های مختلف در حجیت خبر واحد تفسیری و نظر امام خمینی در این زمینه بیان شده است.

در فصل سوم کتاب، نویسنده ابتدا آثار امام خمینی در حوزه روایات غیرفقهی مانند شرح حدیث جنود عقل و جهل، شرح چهل حدیث، شرح دعای سحر و... را معرفی کرده است و شیوه تعامل امام با متن روایات تفسیری و قواعد فقه الحدیثی ایشان را تبیین کرده است.

آسیب‌های روایات تفسیری از دیدگاه امام هم محور اصلی بخش چهار کتاب را تشکیل می‌دهد و در فصل پایانی هم گونه‌های روایات تفسیری و کاربردهای آن توسط نویسنده بیان شده است.

کتاب «امام خمینی و روایات تفسیری» که در 277 صفحه و در 1000 نسخه توسط موسسه چاپ و نشر عروج منتشر شده است، در فروشگاه‌های این انتشارات و به قیمت 13 هزار تومان در دسترس عموم است.

. انتهای پیام /*