به گزارش پرتال امام خمینی(س)، آیت الله عبدالله الغریفی از علمای بحرین در مسجد امام صادق(ع) شهر قفول این کشور با اشاره به بیست و پنجمین سالروز ارتحال امام خمینی(س) گفت: سخنرانی درباره شخصیتی نظیر امام خمینی بسیار سخت است. ایشان معجزه معاصر به شمار می آید، جهان را تکان داد و رعب و وحشت را بر دل مستکبران جهان انداخت.

 وی افزود: این مرد بزرگ با عمامه سیاه، ریش سفید و تسبیحی در دست، چه چیزی داشت که تاج پهلوی را بر زمین انداخت، آتشفشان ملت عراق را به جوشش درآورد و بزرگ ترین انقلاب معاصر را به وجود آورد؟

 آیت الله غریفی با اشاره به ویژگی های امام راحل، تصریح کرد: ایمان به خدا، اعتماد به قرآن، اراده ای همانند اراده پیامبر(ص)، صبر و مقاومت، حکمت و بصیرت، صداقت و وفاداری و اخلاص، تقوا و زهد، عشق و ترس از خدا و عبادتی نظیر عبادت زین العابدین(ع) از عوامل پیروزی نهضت امام و سرنگونی طاغوت به شمار می آید.

 این عالم بحرینی ادامه داد: این خصوصیات سبب شد تا امام به پیروزی برسد، میلیون ها تن از مردم جهان به او عشق بورزند، الگوی صالحان شود، انقلاب محرومان و مستضعفان را رهبری کند و قیام مظلومان را برانگیزد.

 وی بر لزوم حضور فعال درس های امام در زندگی و دل های مومنان تأکید کرد و اظهار داشت: مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(س) نه آنچنان قدیمی است که به عنوان مساله تاریخی مدنظر قرار داده شود و نه اینکه چنان جدید است که غرق در مشاهده آن شویم.

 آیت الله غریفی خاطر نشان ساخت: یادبود امام خمینی(س) جزئی اساسی از گفتمان اسلامی در عصر کنونی است، مدرسه ای است که به پرورش نسل ها می پردازد، مکتب جهاد و انقلاب است و جزئی مهم از امت اسلامی محسوب می شود.

منبع: رسا

. انتهای پیام /*