به گزارش پرتال امام خمینی(س)، در این مراسم که با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد، پیام حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی قرائت گردید و پس از آن حجت الاسلام میرزا عباس مدیر موسسه فرهنگی آموزشی الزهرا در سخنانی کوتاه ضمن خیر مقدم به حضار با تکیه بر فراز های مندرج در پیام یادگار امام به ضرورت برپایی چنین مراسمی اشاره کرد.
وی با تأکید بر تقابل اسلام ناب محمدی با تحجر و افراط گری، تداوم اندیشه احیاگر خمینی را در تبعیت از ولایت فقیه دانست.
در این مراسم همچنین حجت الاسلام سعید بهمن پور معاون پژوهشی مرکز اسلامی انگلیس در سخنانی به تشریح دستاورد های انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی در داخل و خارج از ایران پرداخت.
پس از آن پروفسور اسکات لوکاس استاد سیاست بین الملل دانشگاه بیرمنگام با اشاره به خطوط کلی سیاست امام خمینی در روابط بین الملل دوره های مختلف روابط ایران و آمریکا پس از انقلاب اسلامی را از منظر سیاست خارجه امام خمینی بررسی و تحلیل کرد.
شیخ امین ایوِنز مدیر بخش الهیات انجمن مسلمانان بریتانیا در سخنان خود پیام امام خمینی را پیامی فرامنطقه ای و فرادینی دانست و با تاکید بر شیوه اخلاقی - انسانی امام  به ویژگی های رهبری جهانی ایشان اشاره کرد.
سخنران پایانی مراسم دکتر محمد رضایی یزدی جامعه شناس و پژوهشگر دانشگاه بیرمنگام انگلیس بود.
وی ضمن تشریح مختصات رهبری منحصر به فرد امام از منظر اندیشمندان غربی به واکاوی قیام پانزده خرداد پرداخت و پیروزی انقلاب اسلامی را نه یک امر ناگهانی بلکه پروژه ای دانست که مرهون رهنمود های پانزده ساله امام بوده است.
خاتمه جلسه با بخش پرسش و پاسخ شرکت کنندگان همراه گردید.شایان ذکر در حاشیه این مراسم شرکت کنندگان از نمایشگاه عکس انقلاب اسلامی و آثار امام خمینی (س) بازدید کردند.

منبع: جماران

. انتهای پیام /*