پرتال امام خمینی(س)؛ با سیرى کوتاه در مناجات هاى حضرت امام خمینی(س)، روشن مى شود که تمامى آنها بااطمینان نفسانى و وقار وشوق باطنى و بر کنار از تصرّفات و نفوذ شیطانى ودر کمال اخلاص و تابعیت محض از رضاى الهى بیان شده اند. با توجه به ایام ارشمند ماه مبارک رمضان که در آن قرار داریم، هر روز گوشه ای از مناجات و دعاهاى امام بزرگوار را با هم مرور می کنیم به این امید که روحمان جلا یابد و حلقه ارتباط بنده و معبود تنگتر گردد.


بار الها! این کشور، وابسته به رسول اکرم ـ  صلى اللّه‏ علیه و آله  ـ و اهل‏ بیت علیهم‏ السلام گرامى او است و کشور حضرت بقیه اللّه‏ ـ ارواحنا لمقدمه الفداء ـ است. به حرمت آنان در بارگاه قدس تو، عنایات خود را مستدام بدار و پیروزى نهایى را به زودى نصیب رزمندگان عزیز فرما و شهداى عزیز و جانبازان مکرم را از رحمت خود نصیب وافر عنایت فرما و به رزمندگان آنان و خاندان اینان صبر و اجر مرحمت فرما و اسرا و مفقودان ما را با سلامت به کشور خود بازگردان و راهیان عزیز کربلا، این سلحشوران فداکار در راه حق را به مقصد والاى خود برسان و دست ستمکاران را از کشورهاى اسلامى کوتاه فرما و اخلاص و بندگى خود را به ما عنایت فرما و صلوات بى پایان بر انبیاى عظام، خصوصاً سید آنان ـ  صلى اللّه‏ علیه و آله و سلم  ـ و به اولیاى معظم، به ویژه خاتم آنان ـ روحى فداه ـ نثار فرما و ما را از شرّ شیطان و نفس اماره نجات ده؛ «إنّکَ وَلُّى النِعَم».[1]

بار الها! امروز صدامیان با کینه ‏اى که از دین تو دارند، دست در دست تمامى شیاطین جهان داده ‏اند تا صداى اسلام محمدى را خاموش سازند. از تو مى‏ خواهم تا ما را در راهت صبورتر و شکیبایى خانواده‏ هاى عزیز و بزرگوار شهدا، جانبازان، مفقودین و اسرامان را بیشتر گردانى...  ؛ «إنکَ مُجیبُ الاَدعَوات».[2][1] همان، ج 19، ص 475.

[2] همان، ج 20، ص 392.

منبع: الهی نامه، به کوشش علی کاظمی وردنجانی، ص 27 و 28

 


. انتهای پیام /*