به گزارش پرتال امام خمینی روز جهانی قدس، اندیشه حضرت امام خمینی (ره) برای دفاع از قدس و فلسطین ، حمله جنایتکارانه و خونین دشمن صهیونیستی به نوار غزه و مقاومت قهرمانانه ملت فلسطین در این جنگ و جنایات داعش در عراق علیه مسلمانان و مسیحیان محور خطبه های نماز جمعه این هفته در لبنان بود.
شیخ « عبدالامیر قبلان» نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان در خطبه های نماز جمعه در ضاحیه جنوبی بیروت ، گفت: تا زمانی که ملت فلسطین تحت محاصره قرار دارند و دشمن صهیونیستی آنها را قتل عام و وادار به مهاجرت می کند، لکه ننگ از پیشانی برخی کشورهای اسلامی و عربی پاک نخواهد شد.
وی افزود: ملت های اسلامی و عربی باید ندای ملت فلسطین و پیام روز جهانی قدس را درک و برای نابود کردن اسراییل این شر مطلق وغده سرطانی دست بکار شوند وخطر یهودی سازی را از قدس شریف دور کنند.
شیخ عبدالامیر قبلان اظهارداشت: جهان اسلام باید با غلبه بر فتنه ها ، نیرنگ ها و توطئه ها، اختلافات را به نفع منافع مسلمانان بویژه ملت و مقدسات فلسطین کنار بگذارند و برای نجات ملت فلسطین و آزادسازی آن از اشغال صهیونیست های جنایتکار تلاش کنند.
وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) از ما خواسته اند تا از قدس و فلسطین محافظت و حراست کنیم و با محور قرار دادن قدس ویکپارچه کردن صفوف خود برای آزادسازی همه فلسطین تلاش کنیم.
شیخ « محمد یزبک» رییس هیات شرعی حزب الله هم در خطبه های نماز جمعه در مقام سیده خوله دختر امام حسین(ع) در بعلبک (شرق لبنان) بر ضرورت احیای روز جهانی قدس تاکید کرد و گفت: مقاومت و محور مقاومت در منطقه برای رویارویی با دشمن صهیونیستی را حضرت امام خمینی(ره) پایه گذاری کردند تا زمینه آزادسازی فلسطین از اشغال صهیونیست ها فراهم شود.
وی اظهار داشت:امروز درغزه جنگ نسل کشی و جنایت وحشیانه جریان دارد و دشمنان ملت فلسطین جنایات جنگی رژیم صهیونیستی را توجیه می کنند.
شیخ یزبک جنایات گروه تروریستی تکفیری داعش در عراق علیه مسلمانان و مسیحیان را محکوم کرد و به مسلمانان نسبت به توطئه ها برای تجزیه کشورهای اسلامی و عربی و تخریب و سرقت منابع منطقه به نفع آمریکا و رژیم صهیونیستی هشدار داد.
شیخ « احمد قبلان» مفتی جعفری شیعه هم در خطبه نماز جمعه در مسجد امام حسین(ع) در ضاحیه جنوبی بیروت نسبت به خطرهایی که منطقه و ملت های آن را تهدید می کند، هشدار داد و رژیم صهیونیستی و باندهای تکفیری و داعشی را پشت سر این تهدیدها و خطرها دانست.
وی خطاب به حاکمان جهان عرب و سازمان های اسلامی گفت: آیا از این شرایط دردناک و نگران کننده منطقه راضی هستید و آیا این سکوت حمایت از باندهای تروریستی تکفیری و بی تفاوتی نسبت به سرنوشت ملت فلسطین و جنایات صهیونیست ها نیست.
شیخ قبلان اظهارداشت: بدتر اینکه اسراییل ، مسلمانان و مسیحیان را می کشد و نابود می کند و گروه های تروریستی تکفیری هم می کشند و نابود می کنند، بله شما و صهیونیست ها دو روی یک سکه هستید، هر دو شما دست ساز یک طرف هستید و یک هدف واحد دارید و آن مشوه کردن چهره اسلام و ایجاد فتنه بین مسلمانان است.
وی تصریح کرد: در روز جهانی قدس تاکید می کنیم که مدرسه امام خمینی، اساس طرح مبارزه با دشمن صهیونیستی را ترسیم کرد و علما و اهل اسلام باید با زنده نگه داشتن این روز بزرگ و حمایت از ملت و مقاومت فلسطین، پرده از چهره زشت و تنفرانگیز تروریست های صهیونیستی و تکفیری کنار بزنند و این جانیان را از عراق و سوریه و غزه خارج کنند.
شیخ قبلان تاکید کرد: اسلام ، عربیت ، کشورها و ملت های اسلامی و عربی در خطر هستند و تروریست های صهیونیستی و تکفیری مرتد دست در دست هم برای نابودی جهان اسلام متحد شده اند.
شیخ علامه « عفیف النابلسی» نیز در خطبه های نماز جمعه در مجمع سیده زهرا در شهر صیدا در جنوب لبنان تاکید کرد که ملت غزه نشان داده است که تسلیم نمی شود و جنگ همه جانبه این ملت را به زانو در نمی آورد.
وی درعین حال خاطرنشان کرد که سکوت برخی کشورهای عربی و اسلامی موجب نشده است تا مقاومت فلسطین از مبارزه و نبرد با دشمن صهیونیستی دست بردارند.
شیخ نابلسی با بیان اینکه خون مردم بی گناه فلسطین در غزه بهترین دلیل برای شکست و بیچارگی دشمن صهیونیستی و حامیان غربی و عربی آنها است، ، تصریح کرد: امروز باید به فراخوان حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفته و برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین تا آزادسازی کامل فلسطین و نابودی غده سرطانی اسراییل به وظایف خود عمل کنیم.
« سید علی فضل الله» نیز در خطبه نماز جمعه مسجد حسنین(ع) در ضاحیه جنوبی بیروت نیز با انتقاد شدید از سکوت مشکوک برخی کشورهای جهان بویژه عربی در قبال جنایات صهیونیست ها ، گفت که متاسفانه این کشورها تجاوزهای وحشیانه دشمن صهیونیستی به نوار غزه را توجیه می کنند.
وی اظهارداشت: متاسفانه برخی از این کشورها به رژیم صهیونیستی حق می دهند که ملت بی گناه فلسطین را قتل عام کنند.
فضل الله خاطرنشان کرد: امروز در برخی پایتخت های جهان از جمله واشنگتن ، پاریس و لندن شاهد تظاهرات ضدصهیونیستی هستیم اما متاسفانه در برخی پایتخت های کشورهای عربی و اسلامی سکوت حاکم است و حتی اجازه داده نشد تا مسلمانان و اعراب در روزجهانی قدس برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین تظاهرات کنند.
وی اظهارداشت: آنچه امروز در موصل عراق علیه مسیحیان انجام می شود با اسلام واقعی فاصله دارد و باید جلوی این جنایات گرفته شود.

منبع: ایرنا

. انتهای پیام /*