به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از مهر، عمر نشیب یکی از سردبیران روزنامه الاخبار کشور لبنان  با اشاره به اینکه ایران از مهم‌تریم حامیان جریان مقاومت در کشور فلسطین است، گفت: سابقه حمایت ایران از مقاومت مردم فلسطین به روزهایی بازمی‌گردد که حضرت آیت‌الله خمینی(س) مبارزات خود را برای پیروزی انقلاب اسلامی آغاز کرد.

 وی ادامه داد: ما در کشور لبنان از همان روزها پیرو دیدگاه مبارزاتی امام خمینی(س) بودیم؛ چراکه به باور ما این یک مبارزه صرفا سیاسی نیست بلکه حرکتی در مسیر افتخار و آزادگی است و نمود آن را در مبارزه مردم فلسطین برای احقاق حق‌شان می‌بینیم.

این روزنامه‌نگار با تاکید بر اینکه نسل‌های جدید در کشورهایی مانند لبنان، ایران و فلسطین لازم است به این مبارزه افتخار کنند، بیان کرد: مسئله فلسطین هرگز یک مسئله صرفا سیاسی نیست. این یک آرمان است و ما باید همواره بدان پایبند باشیم. کشور ما لبنان همیشه در این مبارزه کنار مردم فلسطین خواهد بود و باور داریم که جمهوری اسلامی ایران نیز همواره حمایت‌های خود را ادامه می‌دهد.

 عمر نشیب اضافه کرد: مواضع برخی کشورهای عربی در قبال فلسطین نادرست است. واقعا عجیب است که چرا برخی کشورهای عربی به حمایت از مردم فلسطین نمی‌پردازند؛ مگر غیر از این است که آنها برای باز پس گرفتن سرزمین و خانه‌شان مبارزه می‌کنند.

 این فعال رسانه‌ای با محکوم کردن تحریم‌های غرب علیه ایران توضیح داد: ما این مسایل را به دقت رصد می‌کنیم و می‌دانیم چه شرایط سخت و غیرانسانی را برای مردم ایران ایجاد کرده‌اند. این تحریم‌ها به دلیل سیاست‌های ایران است که می‌خواهد حق خود را درباره انرژی اتمی بگیرد و همچنین نمی‌خواهد دست از استقلال خود بردارد.

وی از مردم ایران خواست که این شرایط سخت را موقتی دانسته و این روزها را تحمل کرده و بدانند شرایط تحمیلی از سوی غرب ماندگار نخواهد بود.

این روزنامه‌نگار در پایان گفت: مردم لبنان در کنار مردم ایران هستند و اگر روزی خطری ایران را تهدید کند ما برای کمک به شما آماده هر نوع همکاری‌ای هستیم. روابط بین دو کشور ایران و لبنان دوسویه است و من خیلی ناراحت می‌شوم که برخی در تلاش هستند این موضوع را القا کنند که پول و سرمایه کشور ایران خرج لبنان می‌شود.

. انتهای پیام /*