جدیت در تحصیل و فراگیری معارف الهیه
نسخه چاپی | ارسال به دوستان
برو به صفحه: برو
 جدیت در تحصیل و فراگیری معارف الهیه

بسم الله الرحمن الرحیم;. من نمی توانم تأثر خودم را از این منظره چه جور بیان کنم. من کم تحت تأثیر واقع می شوم لکن الآن تحت تأثیر این عزیزان واقع شدم. من پدر شما هستم، من ...[1]و من ...

جدیت در تحصیل و فراگیری معارف الهیه

بسم اللّه‏ الرحمن الرحیم

من نمی‏ توانم تأثر خودم را از این منظره چه جور بیان کنم. من کم تحت تأثیر واقع می ‏شوم لکن الآن تحت تأثیر این عزیزان واقع شدم. من پدر شما هستم، من ...[1]و من خدمتگزار شما بچه‏ ها هستم؛ شما بچه‏ های خود من هستید. من از ظلمی که به ملتمان شده است و از ظلمی که به همۀ یتیمها و همۀ انسانها شده است متأثرم. من نمی‏دانم چطور تأثر خودم را از این منظره اظهار کنم.

خداوند پشتیبان شما باشد. شماها ان‏شاءاللّه‏ در آتیه برای اسلام و برای کشور خودتان سرباز لایق ان‏شاءاللّه‏ باشید. خداوند در تحت تربیت اسلام و تربیت امام زمان ـ سلام‏ اللّه‏ علیه ـ و تربیت قرآن، شما را یک جوانان برومند برای ملت ما قرار بدهد. من به همۀ شما ارادت دارم، اخلاص دارم، محبت دارم، دوستی دارم؛ شما از خود من هستید و من هم از خود شما. ان‏شاءاللّه‏ موفق باشید، مؤید باشید. جدیت کنید در تحصیل، جدیت کنید در یاد گرفتن معارف الهیه، جدیت کنید در اینکه خودتان را خوب بار بیاورید. خدا حفظتان کند، سلامت باشید ان‏شاءاللّه‏. (ر.ک: صحیفه امام؛ ج 6، ص 386)

1- در صحیفه نور 22 جلدی جملۀ (من آیۀ خدا هستم به سر این ملت) از قول امام خمینی در این سخنرانی آورده شده است که صحت ندارد و امام چنین جمله‏ ای را تکذیب فرمودند، این جمله توسط یکی از حضار بعد از قطع کلام امام ابراز شده است و جملۀ بعدی امام پاسخ به گوینده است.