وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ساعتی پیش با حضور در  غرفه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) ضمن بازدید از آثار منتشره موسسه، در پاسخ به این سوال که نقش آثار امام خمینی(ره) را در شکل گیری افکار جوانان در آینده را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: امام خمینی(ره)  شخصیتی بزرگی است که حق حیات بر گردن ما دارد و این شرافت و فضیلت و اخلاق جامعه امروز ایران حاصل گفتمان امام است. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) دکتر صالحی امیری که در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار موسسه شرکت کرد، افزود :  آنچه که امروز بعنوان سرمایه اجتماعی، سرمایه فرهنگی، سرمایه دینی در جامعه ایران داریم، همه آنها را مدیون امام هستیم؛ بطبع راه نجات انقلاب و نظام، تداوم گفتمان و اندیشه حضرت امام است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: به نظرم باید اندیشه حضرت امام(ره) در ظرف زمان نوسازی شده و براساس نیازهای امروز جامعه بازتولید شود. چرا که زمان تغییراتی را در نیازها ایجاد می کند؛ بنابراین اندیشه حضرت امام(ره) را باید با زبان جدید مانند زبان انیمیشن، زبان رمان، و ... معرفی کرد. در یک جمله جامعه باید در  اندیشه حضرت امام(ره) زیست داشته باشد.    

گفتنی است مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با بیش از 26 عنوان کتاب چاپ اول در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران(سال96) در موضوعات مختلف اخلاق،فقه،خاطرات،عرفان و... شرکت کرد. چاپ مجدد 22 عنوان کتاب از اقدامات دیگر مؤسسه در حوزۀ نشر است و علاوه بر عناوین اعلام شده 33 عنوان کتاب در حوزه زبانهای خارجی از دیگر منشورات مؤسسه است که از این تعداد 11 عنوان کتاب بعنوان چاپ اول ترجمه و منتشر شده است. این کتب به زبانهای اردو، انگلیسی، فرانسه، عربی، آلمانی و ترکی استانبولی می باشد. از کتب منتشر شده چاپ اول و بازنشری می توان به: انسان شناسی امام خمینی،فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت،امام خمینی و خبرگان رهبری،چالشهای کشورهای اسلامی و آینده،تقیه مداراتی از نگاه امام خمینی، اندیشه اخلاقی امام خمینی،فرهنگ جامع فرق اسلامی ج 1و2، تفسیر سوره یوسف،خطابات قانونیه،علوم قرآنی در اندیشه امام خمینی،زعامت خردمندانه امام خمینی،انسان شناسی عرفانی امام خمینی،خدا شناسی در آیینه معرفت از دیدگاه امام و..... اشاره نمود.

علاقمندان به دریافت آثار حضرت امام و موضوعات پیرامون آن می توانند با مراجعه به غرفه عمومی اصلی موسسه در سالن های سه قلو، سالن A2 ناشران عمومی راهروی اول غرفه ١٢٣٧ و غرفه بین الملل بال شرقی سالنu ، غرفه کودک سالن b1 شماره 239   در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و یا به فروشگاه مرکزی مؤسسه واقع در انقلاب روبروی دانشگاه تهران پاساژ ظروفچی طبقه همکف پلاک 1296 مراجعه فرمایند.

. انتهای پیام /*