دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی گفت: این از افتخارات بزرگ ملت ایران است که پس از 40 سال ملت ما هنوز به شاگردان، فرزندان و یادگاران امام وفادار هستند. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری پیش از سخنان یادگار امام در دیدار با دست اندرکاران ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (س)، با تبریک سالروز حماسه فتح خرمشهر، گفت: به حق باید گفت حماسه پر معنا و افتخارآمیز حضور مردم در صحنه انتخابات یکی از نقاط برجسته، کلیدی و افتخارآمیز ملت ایران است. در این حماسه تابلویی زیبا از حضور یک ملت بزرگ در سایه مکتب سیاسی امام به نمایش درآمد.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی افزود: خدا را شاکریم که سکان به دست کسی سپرده شد که سابقه دیرین در انقلاب، دفاع مقدس، دوران سازندگی، مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیری شورای عالی امنیت ملی و دهها مسئولیت دیگر را در کارنامه خود دارد؛ مردی که به حق یکی از شاگردان مکتب امام است.

وی ادامه داد: این از افتخارات بزرگ ملت ایران است که پس از 40 سال ملت ما هنوز به شاگردان، فرزندان و یادگاران امام وفادار هستند. نسل چهارمی که به روحانی رأی دادند امام را به چشم ندیده اند و امام را از زبان بازماندگان او شناخته اند. ما به خود می بالیم در کشوری زندگی می کنیم که علی رغم آسیب ها و بداخلاقی هایی که مردم شاهد بودند یکی از سربازان امام سکاندار عرصه اجرایی کشور شده است. امروز روحانی عزیز در عرصه بین المللی به نام امام می درخشد. اگر او سخنی از صلح به میان می آورد برگرفته از آرمان های ایران است.

انصاری با اشاره به تقارن مراسم بزرگداشت امام خمینی (س) با ماه مبارک رمضان بیان کرد: رمضان ماهی است که باید گفت اعتلاء و ارزش معنوی امام از این ماه نشأت گرفته؛ همان طور که نام پیامبر (ص). قرآن سرمایه معنوی پیامبر بود که در رمضان نازل شد. بنابر این رمضان ماه اوج و اعتلای حیات معنوی انسان ها است. رمضان ماهی است که هرچه گرداگرد فضائل آن بگردیم دست ما کوتاه است.

وی گفت: مراسم امسال با تدبیری جدید و ساعتی متفاوت برگزار می شود و مقارن با غروب آفتاب و همراه با پذیرایی از زائرین خواهد بود. متأسفیم که نمی توانیم افراد بیشتری در این مراسم باشند و همه نیروهای ستاد دست به دست هم داده اند و آماده انجام وظیفه هستند. منبع:جماران

. انتهای پیام /*