نامه های رسیده

خواهر و برادر مسلمان من

سلام و درود مرا بپذیرید. رحمت و برکت خدا بر شما باد.

من یک دانشجوی پزشکی هستم که در لندن زندگی می‌‌‌‏کنم. اخیراً پس از حضور در یک کنفرانس با مؤسسه شما آشنا شدم. تولد در این کشور و تربیت در چنین محیطی (همراه با فرهنگ موجود و تبلیغ رسانه‌‌‌‏های گروهی و ...) هنوز اجازه نداده است که شخصیت بزرگ امام خمینی را بشناسم. دوست دارم که کتابها، اشعار، سخنرانیها و مقالات مذهبی ایشان را بخوانم. اگر مطالب مزبور به زبان انگلیسی باشد بهتر است.

زبان فارسی من متوسط است اما به زبان انگلیسی تسلط دارم.

لذا بسیار سپاسگزار خواهم بود اگر فهرست کتبی که از امام دارید برایم ارسال کنید تا آنها را انتخاب کرده و قیمتش را برایتان بفرستم.

 از وقتی که روی کار امام صرف می‌‌‌‏کنید و صبری که در این راه بر خود هموار کرد سپاسگزارم، انشاء‌‌‌‏الله جواب نامه‌‌‌‏ام را زود بفرستید.

فرخ بهرام سکالش‌فر

به پیوست نامه، یک اسکناس 5 پوندی است، لطف فرموده برابر قیمت آن برایم عکس‌‌‌‏هایی از امام و آیت‌‌‌‏الله مطهری و بعضی از کتابهای ویژه امام را ارسال کنید.

برادران مسلمان من، السلام علیکم

حضرت آیت‌‌‌‏الله العظمی امام خمینی (رحمت‌الله علیه) جای شما خالی است.

هرگز خاطره چند سال پیش که عکس آیت‌‌‌‏الله خمینی را در اطاقم گذاشته بودم، فراموش نمی‌‌‌‏کنم البته اگر در آن روزها می‌‌‌‏گفتم من مسلمان هستم، افراد مسلمان و غیرمسلمان درباره امام از من سئوال‌‌‌‏هایی می‌‌‌‏کردند و من جواب آنها را می‌‌‌‏دادم که:

 من کاری با ایشان ندارم، من یک مسلمان اهل سنت هستم، وابسته به جماعت تبلیغی. انکار نمی‌‌‌‏کردم که امام خمینی هم یک مسلمان باشد، اما من در آن شرایط، با تهمت‌‌‌‏ها و توهین‌‌‌‏های رسانه‌‌‌‏های گروهی غرب و ترس بی‌‌‌‏اساس برادران اهل سنت شستشوی مغزی شده بودم. پناه بر خدا، اگر من هرگز عبارات جاهلانه و خودخواهانه‌‌‌‏ای که آنها بکار می‌‌‌‏بردند، اظهار کرده باشم.

اما من اسلام را نپذیرفتم که فقط با یک مذهب بیگانه، مواجه باشم. اعتقادم بر این بود که نیازی به مذهب نداشتم، بلکه به دنبال حقیقت می‌‌‌‏گشتم.

حقیقت را پیدا کردم و از ماه سپتامبر، من متعلق به اهل‌‌‌‏بیت هستم، گشتن به دنبال حقیقت چه سرگذشت معنوی و احساساتی به همراه دارد.

 هم اکنون از سفارت ایران کتاب آخرین پیام (وصیتنامه امام) را به زبان آلمانی دریافت کرده‌‌‌‏ام هر چه بیشتر و بیشتر درباره امام مطالعه می‌‌‌‏کنم، از محضر ایشان تقاضای بخشش می‌‌‌‏کنم، اگر چنانچه تعبیر غلطی پیرامون شخصیت ایشان داشته‌‌‌‏ام لطفاً مطالب خواندنی بیشتری از امام برایم ارسال کنید، مخصوصاً علاقمند به کتاب‌‌‌‏های ایشان با عناوین زیر می‌‌‌‏باشم.

(1ـ چهل حدیث 2- جهاد اکبر) و من دوست دارم که به صدای ایشان گوش کنم اگر نواری باشد از اینکه درخواست‌‌‌‏های من موجب زحمات شماست معذرت می‌‌‌‏خواهم.

خدایا ما را به راه راست هدایت فرما

عبدالحکیم محمد هنَّمن

من می‌‌‌‏توانم از کتاب‌‌‌‏ها و نوارها برای معرفی حقیقت درباره امام خمینی محبوبم به برادران اهل سنت و همسایگان غیرمسلمان استفاده کنم. من در یک محیط غیرمسلمان، در یک دهکده جنگلی دور، با همسر و شش فرزندم زندگی می‌‌‌‏کنم. به امور تحقیق، مشاوره (در مورد معتادین به مواد مخدر) و کشاورزی مشغول هستم. همسر من تنها زنی است که در شهر با افتخار حجاب خود را رعایت می‌‌‌‏کند. مردم از او می‌‌‌‏پرسند: شما هم یکی از «آنها» هستید؟. ایشان جواب می‌دهد: بله! البته من هم یکی از (آنها) هستم.

 

 

منبع: حضور، ش 11، ص 304.

. انتهای پیام /*