گلزار نامه ها (56)

(ترجمه چند نامه خارجی)

فرستنده: مجموعه ای از اعضای سازمان عمل اسلامی

کشور: عراق

تاریخ: 14 ربیع الاول 1401

زبان: عربی

محضر امام مجاهد و رهبر امت اسلامی

 سید روح الله الموسوی الخمینی ـ که خداوند سایه شان را بر سر ما مستدام بدارد و وجودش را برای جهانیان جهت رهایی مستضعفان و مسلمانان از چنگال امپریالیسم جهانی حفظ کند. ـ

و خواسته ما از خداوند عز و جل این است که با طول عمر شما بر ما منت نهد تا همچنان در طریق براندازی نظام های طاغوتی و شکستن بشری و برپایی حکومت عــدل الهی که مقدمه ای برای حکومت امام مهدی منتظر(عج) - که روحمان فدایش باد - است قدم بردارید.

و ان شاء الله خداوند ما را از یاران وفادار آن امام عزیز و موعود قرار دهد. بعد از بوسیدن دستهای شریف شما، دست هایی که با قدرت و قبضه محمدی خود تاج و تخت طاغوت ها را ویران نمود و بساط پست و زبون امپریالیسم جهانی را برانداخت، خوشحال می شوم که چند نکته ای را برای شما یادآوری کنم (همانا تذکر از برای مؤمنین منفعت است).

اینها نکاتی است که بعضاً مهم هستند هر چند که ما به حکمت و فراست در رهبری عالی و شایسته شما و بصیرت عمیقتان به این مسائل ایمان قاطع داریم.

آفرین بر رهبری شما از برای این ملت. امیدواریم که راه خود را به مقصد برسانید و دست دیگر ملت های محروم را نیز با تمام شجاعت و حکمت گرفته و آنها را به ساحل پیروزی برسانید.

1- رسول خدا (ص) و امام علی علیه السلام هر یک از آنها رهبر و ولی امر امت جهانی اسلام بودند  و هر یک از آنها در دوران خویش برای کسب رضای خدای عز و جل قیام نمودند و آنچه از مسئولیت که در پیشگاه خداوند بر عهده ایشان بود ادا کردند. لذا ما همین جا با شما در رهبری انقلاب اسلامی جهانی و به خصوص انقلاب اسلامی عراق پیمان می بندیم و بیعت می کنیم و بر خویشتن اطاعت از تمامی فرامین عالیه شما را با استواری و صلابت تمام در هر شکلی واجب می دانیم.

2- جنگ اسلامی، بعثی جنگی است که قوای امپریالیسم و صهیونیسم جهانی توسط قوای پست فطرت خود بر ما تحمیل نمودند. پس ما در طریق آزادی ملت های مسلمان و مستضعف با شماییم. ما از کربلای غم بار حسین علیه السلام خون و از نجف زخم خورده آه و ناله و از بغداد ستمدیده و از بصره محروم و از موصل کوله باری از آرزوهای برادران و خواهران عراقی را برای شما آورده ایم. باشد که خداوند عز و جل به ایشان عنایتی نماید و پیروزی را برای اسلام مقدر فرماید. آنها به تمامی منتظرند که هر چه زودتر شما برای زیارت قبر امام حسین(ع) مشرف شوید.

3- حرکت اسلامی عراق از روح تفرقه و دورویی و عدم اتفاق و همکاری در میان خود رنج می برد. گویا قول خداوند تعالی را فراموش کرده ایم که می فرماید: «خداوند کسانی را که در راه او همچون بنیانی از سرب و در یک صف مبارزه می کنند دوست دارد.» از شما می خواهیم که به این حرکت تمرکز داده و گروه های اسلامی را به اتحاد و یکپارچگی در برابر دشمن مشترک بعثی تحت فرماندهی قوی و شجاعانه خود فرا خوانید تا قول خداوند را که می فرماید: «هر آنچه از قوا و اسبان جنگی دارید برای مبارزه با ایشان تدارک ببینید که باعث هزیمت و شکست دشمنان خودتان است.» تحقق بخشیم.

4- تبلیغ از وسایل حیاتی برای ماست. (و مردم را به وسیله حکمت و موعظه نیکو به راه خدا بخوان)

از شما خواهش داریم که در این مورد دقت بیشتری نمایید و وسایل و امکانات تبلیغ را در تمامی کشورهای عالم تقویت نمایید و مراکز اسلامی را از لوث وجود منحرفین و فرصت طلبان پاک سازید.

در پایان از شما می خواهیم که ما را در انجام رسالت خود یاری نمایید و ما را در رسیدن به شهادت و پیروزی و توفیق دعا فرمایید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

فرستنده: سازمان یوم الحسین (ع)

کشور: ایران

تاریخ: 21 / 7 / 1402

زبان: عربی

بسم الله الرحمن الرحیم

   پیروزی از آن خداست و فتح و گشایش بزودی زود است.

   حضرت امام، رهبر انقلاب اسلامی و چشم امید و آرزوی مستضعفین جهان، امام خمینی بزرگوار ( سایه تان پاینده باد )

   السلام علیکم و رحمه الله و برکاته، پیروزی انقلاب اسلامی، به رهبری حکیمانه و عادلانه شما تحقق یافت تا پرده از پرونده های جنایت بار امپریالیست جهانی آمریکا که چندین سال و سال بر امت اســلامی مان خـیانت و ستـم نموده اند برداشته شود. صدام کافر با رهبری و هدایت آقایان خود آمریکائیها مرتکب جنایاتی شد که چون مهر شومی بر پیشانی انسانیت و تاریخ ماند، جنایاتی که بر علیه شیعیان مسلمان ایران و عراق نمود و از ترور آیت الله عظمی شهید عزیز و ارجمند سید محمدباقر صدر و خواهر فاضل و گرامیش بنت الهدی (رضوان الله علیهم) آغاز شد و بالاخره با تحمیل این جنگ بر ملت و جمهوری اسلامی ایران ادامه پیدا کرده است.

   و جای تعجب و شگفتی نیست اگر تمام طغیانگران فاسد که منافع و مصالح و امیال پست خویش را در وجود این خبیث دیده اند اقدام به کمک و تأیید این صلیبی کینه ای در این جنگ خونین نموده اند. آنان اسلام را واقعاً خطری بزرگ برای خود می دانند. بعد از آنکه انقلاب اسلامی در ایران ثابت کرد که می توان ملل مستضعف و بیچاره را از زیر یوغ ظلم و ستم این وحشی ها بدر آورد، این جسارتها شدت یافته است. ایرانیها ثابت کردند که می شود در مقابل استکبار جهانی ایستاد و همچنین این اتفاقات ثابت کرد که این همه تبلیغات و شایعه پراکنی ها و اباطیل تبلیغاتی همه چون طبل توخالی بوده که برای حمایت از نظام فاشیست در عراق صورت می گیرد واقعیت نشان داده که آنها در مقابل مواضع اصیل و برحق ارتش اسلام شکست خورده اند. چرا که خداوند تبارک و تعالی وعده یاری و پیروزی به مؤمنان نیکوکار خویش را داده است و در گذشته نیز بر بندگان فرستاده خویش چنین گفته که آنان پیروزند و لشکریان ما همیشه غالب و پیروزند و تجاوزگران را به سرنگونی و شکست وعده داده است و فرموده است :

دامان بطلان و مکر و حیله، گریبانگر خود آنان می شود و بس. پیروزی انقلاب اسلامی تمام جهان را به یکباره تکان داد و در جان و دل مسلمانان امید و نوید پیروزی زودهنگام را انشاء الله وعده داد. سازمان یوم حسین (ع) در عراق، خدمت ساحت مقدس ولی عصر، بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه و نائب برحقش امام خمینی این پیروزیها و فتح مبینات را تبریک می گوید و عهد می بندد که در راه مبارزه هر چند به قیمت قربانیان و شهیدان زیاد تمام شود تا پیروزی نهایی و حراست از خون شهداء خواهند برخاست و ادامه دار این مبارزه اند و بر انتقام خون شهید بلند مرتبه امام آیت الله صدر و برای اقامه حکومت الله در این کره خاکی و در عراق مبارزه می کنیم.   خداوند آنکه را یاریش کند یاری می کند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

فرستنده: حزب دعوت اسلامی

تاریخ: شعبان / 1402

زبان: عربی

جناب امام امت مرجع عالیقدر دینی آیت الله العظمی امام خمینی (دام عزه)

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

   با توجه و توفیق خداوند منان حزب دعوت اسلامی کنفرانس و گردهمایی آخرش را در مورد شرایط فعلی عراق به پایان برد. این گردهمایی با نام امام مهدی (عج) تشکیل گردید. در این کنفرانس شرایط و اوضاع فعلی امت اسلامی خصوصاً ملت عراق مورد بررسی قرار گرفت.

تصمیمات جدیدی در این کنفرانس اتخاذ گردید. اعضای کنفرانس تصمیم گرفتند با استفاده از کمک های شما و رهبری حکیمانة جنابعالی برای آزادسازی عراق و بهبود اوضاع فعلی موجود در عراق به جهادی همه جانبه دست بزنند، چرا که شما ولی فقیه هستید و به اعتبار اینکه نائب امام زمان هستید می توانید رهبری و زعامت تمامی مسلمانان جهان را برعهده بگیرید.

   در پایان کنفرانس اعلام می کنیم که تحت هر شرایط به شما پایبندیم و عهد و پیمانمان را با شما نادیده نمی گیریم و با شما تجدید میثاق می کنیم. ما، در هر شرایطی گوش به فرمان شما هستیم و حاضریم دستورات و اوامر جنابعالی را مو به مو اجرا بنمائیم و از خداوند پاک و منزه می خواهیم که جنابعالی را حفظ کند و به شما توفیق دهد تا بتوانید مسلمانان را تا ظهور صاحب امر (عج) رهبری نمائید.

 

فرستنده: سازمان اسلامی دانشجویان عراقی در اتریش

کشور: اتریش

تاریخ: 17 / 3 / 1403

زبان: عربی

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت امام و رهبر عزیز آیت الله خمینی

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

   در این زمان که مردم مسلمان ما در عراق در تمام سرزمینهای این کشور و در بغداد با حکومت کافر و طغیانگر در گیرودار و مبارزه است هدف دارد تا طرح و برنامه ای اسلامی درست همچون شما در این حکومت ایجاد کند و به جهاد و مبارزه ای که ادامه راه شهید صدر - که فخر ملت اسلامی ماست - ادامه دهد. در این زمان دوست داریم که شما را از اتحاد اسلامی وابسته به دانشجویان عراقی در اتریش مطلع سازیم و با شما و خدا و رسول پیمان می بندیم که برای تحقق اهداف و این اتحاد تمام تلاش خود را بکار گیریم و در راه هدفی که تا حالا هزاران شهید و بازداشتی نثار کرده ایم یکسره آماده ایم و به خاطر احقاق حق در هر زمان و مکان و به خاطر جنبش جهانی اسلامی با شما عهد می بندیم. خداوند سایه شما را از سر ما کم نکند و شما را شمع راه ما را قرار دهد. ما یکسره گوش به فرمان شما هستیم.

 

فرستنده: عبدالغفور نجار

کشور: سوریه

تاریخ: 25 / 2 / 1979

زبان: عربی

خدمت سرورم آیت ا... روح ا... خمینی که خداوند ایشان را حفظ کند و عمر مبارکشان را طولانی گرداند.

درود و رحمت خداوند بر شما و بر سرورمان محمد (ص) و خاندان پاکش باد.

سرورم! پیروزی درخشان شما را در برابر ظلم و عصیانگری تبریک عرض می نمایم. شما هویت واقعی مردم مسلمان و مظلوم ایران را به آنان بازگرداندی. و تمامی مؤمنین را متوجه جنبش انقلابی فلسطینی ها کردی و آنها را به قیام علیه صهیونیست های غاصب دعوت نمودی.

شاه مخلوع تمام آزادی های ملت اسلامی ایران را از آنان سلب نموده بود و برای تحکیم سلطنتش بر مردم با صهیونیست ها و امپریالیسم جهانی هم پیمان گردید ولو این همکاری به قیمت لگدمال کردن تمام ارزش های اخلاقی و تمامی مبانی و مفاهیم بزرگ اسلامی منجر شد. این پیروزی عظیم بر شما خجسته باد و رهبری شما بر ملت مؤمن ایران مبارک باد. و خوشا به حال ما که پشتیبانی مانند شما داریم.

ای سرورم! با شما هم نوا و همراه می گردیم. شما کارهای زیادی انجام دادید تا به وسیله آن کارها گامی در جهت مخالفت با صهیونیسم و امپریالیسم امریکایی برداشته باشید. شما با قطع صادرات نفت به اسرائیل و امریکا جز در مواردی که به سود ملت ایران بود بدون هیچ گونه مصالحه در برابر آنها کار بسیار بزرگی انجام دادید. البته امریکا درعوض گرفتن نفت از ایران متعهد گردیده است که مسئله جنوب لبنان راحل و فصل نماید و اسرائیل را از تجاوز به ملت عربی باز دارد. و همچنین اسرائیل را وادار نماید که از طمع ها و ادعاهایش نسبت به منطقه جبل عامل دست بردارد. بدون شک قضیه امام موسی صدر این مجاهد والا مقام را که در دل مؤمنین جایگاه ویژه ای دارد به خاطر دارید.

سرورم! انقلاب با شکوه شما شمه ای از انقلاب جد بزرگوارتان امام حسین(ع) می باشد. در حقیقت ادامه و دنباله قیام اباعبدالله است. هر چند که فقط مؤمنین واقعی پیروزی قیام امــام حسین را درک می کنند. پیروزی انقلاب شما همانند لبه برنده شمشیر است.

ما در انتظار پیوستن پرچم پر غرور و افتخار آفرین ایران به دیگر پرچم های عربی هستیم تا همگی برای آزاد سازی قدس شریف و پاک سازی آن مکان مقدس از لوث وجود یهودیان خیبر به جهادی مقدس و با شکوه دست بزنیم. خداوند جنابعالی را مورد توجه و عنایت خویش قــرار دهــد. خواهش می کنم که این قرآن را که جلد آن از ساخت های قدس شریف می باشد از من به عنوان هدیه ای بپذیرید و در پایان بهترین درودها و تبریکات و سلام ها را از من بپذیرید.

و درود و رحمت و برکات الهی بر شما باد.

فرزند شما

 

فرستنده: جمعیت زنان اسلامی لبنان و حزب ا...

کشور: لبنان

تاریخ: 4 / 12 / 1364

زبان: عربی

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت ا... العظمی رهبر امت اسلامی امام خمینی دام ظله العالی

به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی جمعیت های زنان اسلامی لبنان به محضر امام زمان (عج) و به حضور جنابعالی و ملت مسلمان جمهوری اسلامی ایران از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض می شود. به همین مناسبت از خداوند عز و جل مسئلت می نماییم که نصرت و یاری اش را برای دولت بقیه الاعظم در سرتاسر زمین در غلبه بر همه مستکبران جهان تمام و کامل نماید.

 

فرستنده: حزب دعوت اسلامی آلمان (برلین غربی)

کشور: آلمان

تاریخ: بهمن 1365

زبان: عربی

بسم الله الرحمن الرحیم

رهبر امت اسلامی آرزوی مستضعفین امام خمینی ـ که خداوند ایشان را برای ما حفظ نماید. ـ

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سالگرد پیروزی حق در سرزمین انقلاب و ایمان و شهادت و سالگرد قرار گرفتن سرزمین اسلامی بر خط و سیره نبوی و سالگرد پیروزی انقلاب نور در بهمن خونین و سالگرد پیروزی انقلاب عزیز که باعث پدیدار شدن انقلابی جدید در جبهه های حق علیه باطل و بنده استکبار یعنی صدام گردید و سالگرد پیروزی انقلاب حق و پیروزی های اخیر در جبهه های جنگ را به رهبر عزیزمان منجی بشریت و نایب بر حق امام زمان(عج) تبریک عرض می نماییم. و همچنین سالگرد این پیروزی های عظیم را به امت اسلام تبریک عرض می نماییم و با شما پیمان می بندیم که در کنار شما و زیر پرچم شما و تحت عنایات و توجهات شما مقابل دشمنان خدا و دشمنان شما قرار گیریم تا اینکه عاقبت به خیر شویم.

فرزندان و سربازان شما

فرستنده: سعدالله ایوب

کشور: برزیل

تاریخ: 22 / 1 / 1988

زبان: عربی

بسم الله الرحمن الرحیم

   حضرت امام آیت الله خمینی. خدا شما را نگاه دارد و شما را برای اسلام حفظ نماید.

   و درود و سلام خدا بر شما باد. از خداوند باریتعالی خواهانیم که شما را در تندرستی و سلامت حافظ باشد و برکت و رحمات خویش را بر شما و مردم قهرمان ایران - این مسلمانان واقعی - ارزانی دارد. و خدا شما را اسوۀ تمام مردم جهان قرار دهد، شما که پرچمدار اسلام بوده و از حامیان واقعی آن هستید، شما که در مقابل تمام سردمداران ما، در غرب ایستاده اید. خدا را شکر گفته و خواهانیم که همیشه شما را تا روز قیامت یاری نماید. امام عزیز از اعماق وجودمان پیروزی انقلاب اسلامی را به شما تبـریک می گوییم. من خود نذر کرده ام که سفری به جمهوری اسلامی ایران داشته باشم اگر خدا بخواهد. و امیدوارم که خدا مرا در این نظر، یاری نماید تا خود به حضور شما رسم و بر محاسن مبارک شما بوسه زنم . از خدا می خواهم که قدرت درک شما را به ما دهد و ما را در راه پیروی شما یاری نماید و فدای راه شما قرار دهد.

با تقدیم بهترین احترامات و تقدیرات

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

فرستنده: ابو حیدر

کشور: ترکیه

تاریخ: ندارد

زبان: عربی

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب امام بزرگوار خداوند شما را از خطا و اشتباه باز دارد.

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته .

   من یک جوان عراقی هستم که خداوند مرا نجات داد و توانستم به یاری خدا از عراق خارج شوم و هم اکنون در ترکیه ساکن هستم. الحمدلله. ما، در عراق آرا و نظریاتی داریم. امیدواریم که نظریات من سودمند باشد و مورد توجه شما واقع شود .

   اولاً مسئله نام خلیج همان طور که می دانید در اکثر وسایل ارتباط جمعی ایران، رادیو و تلویزیون و روزنامه ها خلیج با نام خلیج فارس نامیده می شود این در حالی است که در کشورهای عربی خلیج عربی استعمال می گردد. حال ای سرور بزرگوار اگر شما لطف کنید و نام خلیج اسلامی را بر خلیج بگذارید از نظر شرعی بسیار مناسب و به جاست و با این وسیله تمام ادعاهای قومی ناسیونالیستی و تفرقه آمیز را باطل می سازید. من اطمینان کامل دارم که در صورتی که جناب عالی نام خلیج اسلامی را بر خلیج بگذارید بازتاب عظیمی در جهان به همراه دارد و این امر تأثیر به سزایی در کشورهای عربی خصوصاً کشورهای خلیج به همراه دارد. اطلاق نام خلیج اسلامی بر خلیج فارس تأثیر شگرفی بر پیشبرد اهداف اسلامی بجا می گذارد.

   ثانیاً : حکومت دست نشانده عراق در هر لحظه از لحظات در بیم و هراسند. من در عراق در اثناء عملیات پیروزمندانه فتح به رادیو ایران گوش فرا می دادم و از پیروزی های ارزشمند رزمندگان ایرانی مطلع شدم، دیدم که حزب بعث و حکومت دست نشانده سرافکنده و ملول شدند و آثار ترس و وحشت در چهره هایشان هویدا بود و مؤمنان انقلاب پیروزی های اخیر را به هم تبریک می گفتند و آثار خوشحالی در رخسارشان پیدا بود و به این امید بودند که پیروزی نهایی نزدیک است. در همین اواخر در پخش برنامه های رادیویی خللی ایجاد شده است و برنامه ها مرتباً قطع می گردد. من مطمئن هستم که با پخش برنامه  های رادیویی می توان به براندازی رژیم عراق امیدوارتر بود.

   ثالثاً مسئله زندانی های عراقی ! در زندانهای عراق هزاران زندانی بلکه بیشتر زندانی سیاسی وجود دارد. هزار زندانی سیاسی که اکثر بخاطر اندیشه های نوین اسلامی بازداشت شده اند در زندانهای عراق اسیرند.

   از تمام جوانان موجود در عراق حدود 20% از جوانان در زندان به سر می برند یا اینکه شهید شده اند و حدود 20% دیگر در حال سفر هستند و یا از زندان و جهنم عراق گریخته اند. حدود 50% باقیمانده یا به جبهه های جنگ می روند و یا اینکه از خدمت سربازی می گریزند و به سرزمین های دیگر اسلامی می گریزند و یا زندانی هستند و در نتیجه ترس و وحشت می گریزند. آه اگر این پرده ترس و وحشت پاره شود، آه اگر پرده ترس و وحشت از قلب های ملت عراق برطرف شود  و اگر تمام بیچارگان و درماندگان و مؤمنان واقعی و غیرمؤمنان ترس و وحشت را کنار بگذارند. آه اگر درهای زندانها و بازداشتگاهها باز شوند. به خدا قسم به خدا قسم من مطمئن هستم که با آزادی زندانیان مردم آزاده نیز با سلاح و هرچه در اختیار دارند به خیابان می ریزند، با روح فداکاری و سلاح و خون خود حکومت دست نشاندۀ عراق را از پا درمی آورند.

   سرورم و امام بزرگوار ما خداوند عمر شریفتان را طولانی گرداند.

  در صورتی که امکان رهایی زندانیان از زندان عراق فراهم گردد زندانیان می توانند به همراه مردم آزاده برعلیه رژیم بعثی اقدام نمایند.

   رابعاً، در بررسی اخیر وضعیت منطقه شوش رادیوی اسلامی ایران بسیار واضح و قوی شده است به طوری که روی موج متوسط به طور واضح و روشن می توان از رادیو ایران استفاده کرد ولی در روز هفتم و دوم بعد از بازگشایی این ایستگاه پارازیت هایی در این موج بوجود آمده است تا جایی که در نهایت صدای این موج رادیویی قطع شد و بیشتر این پارازیت ها از این امر ناشی می شود که صدای رادیو فلسطین، بغداد و رادیو قرآن از مکه مکرمه و رادیو قاهره روی این موج رادیویی پخش می شوند.

   خامساً، مردم عراق از شنیدن خبر آزادی اسرای عراقی بسیار شادمان شدند ولی این خبر مربوط به آزادی اسرای عراقی است که در جنگ بین نیروهای سوری و فلسطینی و لبنانی اسیر شده بودند و این خبر قدیمی شده و ما خبر جدیدی را نشنیده ایم.

   سرورم امام بزرگوار مرا ببخشید. شما پدر ما هستید و ما فرزندان شما، شما سرپرست همه ما هستید.  بین ما و شما هیچ کدورتی وجود ندارد.

فرزند شما، فرزند شهید

 

منبع: حضور، ش 86، ص 188.

. انتهای پیام /*