کلید موفقیت امام ولایت فقیه بود

به مناسبت گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در روز 16 / 11 / 81 مراسمی با حضور مسؤولین و کارکنان مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در محل این مؤسسه برگزار شد. در این مراسم حجت‌الاسلام محمد حسن رحیمیان سرپرست بنیاد شهید انقلاب اسلامی طی سخنرانی مفصلی با اشاره به عظمت ابعاد شخصیت امام اظهار داشت: شخصیت امام را نمی توان توصیف نمود اما برای همه ما یادآوری نکاتی که زیربنای شخصیت امام را شکل داده است، لازم و ضروری است؛ چراکه همه فضائل، مناقب و ویژگیهای امام از این ریشه ها سرچشمه می گیرد، و آن تقوا و پیوند امام با خدا و قرآن است.

وی افزود: عبودیت و بندگی محض امام در نزد پروردگار بزرگترین ویژگی ایشان است. آقای رحیمیان سپس با اشاره به ابعاد سیاسی امام اظهار داشت: امام در صحنه سیاست با صلابت و شجاعت عمل می نمود به طوری که همه سیاستمداران دنیا در برابر او منفعل می شدند. امام درس سیاست نخوانده بود و تمرین سیاست نیز نکرده بود؛ بلکه همه ابعاد حضرت امام نشأت گرفته از تقوای ایشان بود. و با همین بینش الهی برای گورباچف نامه می نویسد و با شجاعت و صراحت به شنیدن صدای شکستن و خرد شدن استخوانهای مارکسیست اشاره می کند. در حالیکه دستگاههای مجهز جاسوسی و اطلاعاتی رقیب و حتی خود مارکسیستها که نصف جهان را در اختیار داشتند آن صدا را نمی شنوند. و این بینش نشأت گرفته از تقوی است.

وی اضافه کرد: سه سال بعد صدق گفتار امام برای جهانیان مشخص می گردد و دیدیم که ده سال بعد گورباچف در مصاحبه ای می گوید: ما متأسفانه مفهوم سخن آیت‌الله خمینی را دریافت نکرده بودیم و اگر پیام اصلی سخن امام را فهمیده بودیم شوروی به این روز کشانده نمی شد. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تقوای امام در تصمیم گیریهای متعدد به ویژه در ایام پیروزی انقلاب نمودی خاص دارد. در روز بیست و یکم بهمن 1357، ساعت حکومت نظامی تا ساعت 5 / 4 بعدازظهر تمدید شد (این تصمیم گنگ و نامفهوم بود، به طوری که بعدها مشخص شد، رژیم قصد داشت رأس ساعت 5 / 8 تمام مراکز حساس از جمله مقر استقرار امام در خیابان ایران را بمباران کند، و همچنین 600 نفر هم در سطح تهران یک زمان دستگیر و به نقطه ای در یکی از جزایر خلیج فارس منتقل شوند). اما امام با درایت و هوشمندی خود برای اولین بار در رابطه با حکومت نظامی پیام می فرستند که اعلامیه امروز حکومت نظامی خدعه و خلاف شرع است و مردم به هیچ وجه به آن اعتنا نکنند....

کشف و خنثی نمودن این توطئه توسط امام باعث گردید که جریان نهضت بیشتر اوج بگیرد و پایگاهها و ارکان نظام ستمشاهی پی در پی سقوط کند و سرانجام انقلاب به پیروزی برسد. نماینده ولی فقیه و سرپرست بنیاد شهید انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه مهمترین اثر حضرت امام انقلاب اسلامی است اظهار داشت: کلید موفقیت امام، ولایت فقیه بود و اساس نهضت امام بر ولایت فقیه و حکومت اسلامی استوار بوده و اکنون این اصول توسط دشمنان تهدید می شود. وی در خاتمه گفت: شما برادران و خواهران که در حفظ این میراث گرانبها تلاش می کنید باید حفظ اصول فکری و اصول خط و آرمان امام راحل را بالاترین رسالت و وظیفه خود بدانید.

 

منبع: حضور، ش 43، ص 334.

. انتهای پیام /*