کتاب تازه‌ای از فاطمه طباطبایی با عنوان «اسرار عبادات» از سوی موسسه چاپ و نشر عروج منتشر شد.  به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، این کتاب دربرگیرنده درس‌گفتاری‌ از نویسنده است که با موضوع عبادت و اسرار آن برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی از سوی نگارنده تدریس شده است و به گفته وی تلاش کرده تا مخاطبان خود را با یافته‌ها و مشهودات راه‌یافتگان به اسرار عبادات آشنا کرده و در حد توان  به ترجمه، بازخوانی و روان‌سازی برخی آثار عرفانی بپردازد که درباره رمز و راز عبادات منتشر شده است.

کتاب در بخش نخست به سراغ توضیح مفاهیم محوری از عبادت پراخته است و انواع و اقسام آن را شرح داده است. در ادامه این فصل از کتاب به موضوع فواید عبادات و پس از آن مساله مراقبه و مراتب عبادت پرداخته شده است.

موضوع نیت، طهارت، وضو و غسل نیز در ادامه کتاب مورد توجه قرار گرفته است. فصل بعدی کتاب نیز به موضوع نماز اختصاص یافته است. این بخش پس از بیان معمای لغوی و اصطلاحی نماز و جایگاه آن در شریعت، جایگاه و برکاتش را مورد توجه قرار داده است. اسرار مقدمات و مقارنات نماز و پس از آن اسرار آیات سوره حمد و به دنبال آن اعمال نماز نیز در این فصل از کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.

موضوع روزه، زکات و حج و حقیقت و جایگاه آنها نیز در ادامه این کتاب مورد توجه قرار گرفته است. موضوع جهاد نیز محور هفتمین فصل از این کتاب است که اسرار و شرایط آن و انواعش مورد توجه نویسنده قرار گرفته است و در بخشی از آن به موضوع جهاد از منظر امام خمینی(ره) نیز پرداخته شده است. از فاطمه طباطبایی پیش از این جلد نخست از کتاب خاطرات وی با عنوان «اقلیم خاطرات» منتشر شده است.

کتاب «اسرار عبادات» را موسسه نشر عروج با قیمت ۲۹ هزار تومان منتشر کرده است. علاقمندان می توانند با مراجعه به فروشگاه مرکزی موسسه، واقع در روبروی دانشگاه تهران، پاساژ ظروفچی، منشورات موسسه را تهیه کنند.

. انتهای پیام /*