دکتر حمید انصاری در مراسم آغاز فعالیتهای موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) گفت: امیدواریم سال جدید برای ملت عزیز ایران و عموم مسلمانان جهان سالی خجسته و همراه با موفقیت های بزرگ باشد. 

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، مراسم دیدار نوروزی معاونان، مدیران و کارکنان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) ظهر دیروز (شنبه، هجدهم فروردین)در نمازخانه ساختمان مرکزی موسسه برگزار شد و در این مراسم دکتر حمید انصاری به تشریح برنامه های موسسه در سال 97 پرداخت. دکتر انصاری با تبریک سال جدید به حاضران گفت: سال گذشته متاسفانه اتفاقاتی ناگواری برای ملت عزیز ایران پیش آمد که امیدواریم امسال سال پر برکت و همراه با موفقیت های بزرگ برای همگان باشد.

قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با اشاره به مقارن شدن سال 97 با  چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت: امسال فرصت مغتنمی است برای دلسوزان انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی که راه طی شده پرفراز و نشیب چهل سال گذشته را بازخوانی و واکاوی کنند و از تجربه های موفق آن دوران، برای آینده ای بهتر و حل مشکلات گام بردارند. وی افزود: همه ما و بویژه مسولان کشور باید ضعف ها و کاستی های گذشته را با شجاعت و جسارت بپذیریم و برای عبور از مشکلات کشور گام برداریم.

دکتر انصاری افزود: موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) می تواند موثر و فعال در این عرصه، در کنار سایر دستگاههای فرهنگی، تحقیقاتی، آموزشی و پژوهشی ظاهر شده و به محققان کشور کمک کند که با بازخوانی درست و علمی و منطقی و بدور از برخوردهای احساسی به انتقال میراث ارزشمند گذشته تاریخ انقلاب اسلامی به نسل جوان بپردازند.

وی در ادامه به تشریح فعالیت موسسه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: برنامه های موسسه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پس نهایی شدن در اولین نشست شورای معاونین موسسه، در اختیار کارگروه های مختلف در همه بخش های موسسه اعم از معاونت فرهنگی و هنری و معاونت بین الملل و پژوهشی، پرتال امام خمینی، موسسه مطبوعاتی جماران و موسسات تابعه قرار خواهد گرفت تا بتوانیم بخشی از حقایق تاریخ انقلاب را برای نسل جوان منتقل کنیم.

دکتر انصاری به افتتاح بخش اصلی موزه امام و انقلاب اسلامی در حرم مطهر حضرت امام در سال جدید اشاره کرده و گفت:  کارهای اساسی و زیربنایی مهمی در این زمینه از سال گذشته شروع شده و در حال انجام است و بخش اعظم تامین محتوای این موزه متعلق به موسسه است که در آینده نزدیک به آن مجموعه منتقل می شود. وی همچنین افزود: فاز نخست کتابخانه بزرگ امام خمینی در حرم مطهر امام نیز با مسئولیت موسسه در سال 97 به بهره برداری می رسد. 

. انتهای پیام /*