آئین رونمایی از مجموعه کتاب پنج جلدی "اصفهان در انقلاب "  برگزار گردید به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س)، آئین رونمایی از مجموعه کتاب پنج جلدی "اصفهان در انقلاب " با همکاری موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) در اصفهان و شهرداری اصفهان  برگزارشد.

این مراسم که با حضور شهردار اصفهان، رئیس و اعضاء شورای شهر، مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان، عباس نصر اصفهانی (نویسنده کتاب) حجت‌الاسلام رسول جعفریان، استاد تاریخ دانشگاه تهران،اساتید و پژوهشگران تاریخ و پیشگامان انقلاب در استان اصفهان در نگارستان امام خمینی (س) اصفهان برگزار گردید .

در این مراسم  حجت الاسلام والمسلمین عباس کمساری  مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان ، قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان، حجت‌الاسلام رسول جعفریان، استاد تاریخ دانشگاه تهران، عباس نصر نویسنده کتاب، فضل الله صلواتی و دکتر کیوان به ایراد سخن پرداختند .

در پایان  ضمن رونمایی از مجموعه کتاب پنج جلدی "اصفهان در انقلاب " از عباس نصر نویسنده  و سید اکبر هاشمی  و مجید استکی که در جمع آوری و ضبط خاطرات  سهم به سزایی داشتند  تجلیل به عمل آمد.

لازم به ذکر است موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در راستای تدوین تاریخ های محلی انقلاب اسلامی به جمع آوری اسناد و خاطرات از برخی شهرهایی که نقشی کلیدی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند پرداخته و  از جمله این شهرها اصفهان بود

مجموعه «اصفهان در انقلاب» مشتمل بر پنج جلد کتاب درباره تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و اقتصادی اصفهان در دوره معاصر یعنی در ۵۰ سال اخیر است که قبلا جلد اول آن مربوط به رویدادها وتحولات تاریخی اصفهان در سال‌های۱۳۴۰ تا ۱۳۴۴، به قلم محمدحنیف چاپ شده بود.و جلد دوم تا پنجم این کتاب که به صورت موضوعی به جریان شناسی تاریخی اصفهان در زمینه‎های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و اقتصادی، مبارزات مردم اصفهان علیه رژیم شاه و نوع و نحوه مواجهه رژیم شاه در مواجهه با مبارزان انقلابی و جامعه شهری اصفهان پرداخته، بین سال‌های ۷۶ تا ۸۰ توسط عباس نصر گردآوری، تدوین و منتشر شده است.

برای انتشار این کتاب با بیش از ۳۰۰ نفر از پیشکسوتان و چهره‌های مطرح استانی و کشوری که به‌نوعی در متن مبارزات انقلاب و تاریخ اصفهان نقش آفرین بوده‌اند، مصاحبه شده و خاطرات بیش از ۳۰۰ نفر از پیشکسوتان مطرح این استان مورد بررسی و یا استفاده قرار گرفته است. محتوای این کتاب دربرگیرنده اسناد تاریخی، مصاحبه، خاطرات، اخبار منعکس شده اصفهان در نشریات و مطبوعات ملی و بین‌المللی، وصیت‌نامه شهدا و ... است.

. انتهای پیام /*