مهم‌ترین شرح «تحریر الوسیله» اثر فقهی ـ فتوایی امام خمینی(س) نوشته آیت‌الله فاضل لنکرانی در مجموعه 28 جلدی «تفصیل الشریعه فی شرح تحریر الوسیله» منتشر شد.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) معاون پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) دفتر قم درباره این اثر به خبرگزاری ایبنا گفت: تاکنون شرح‌های زیادی بر «تحریر الوسیله» نوشته شده‌اند، اما «تفصیل الشریعه» جامع‌ترین و مفصل‌ترین شرحی است که تاکنون بر آن نوشته شده است.

حجت‌الاسلام حسن پویا ادامه داد: این شرح در بیست‌وهشت جلد تنظیم شده که جلد آخر آن نمایه بیست‌وهفت جلد قبلی است. پیش از این جلدهای مختلف «تفصیل الشریعه» به صورت پراکنده منتشر شده بودند، اما چاپ جدید آن همراه با تفسیر و تحقیق است.

وی درباره اهمیت کتاب «تحریر الوسیله» و لزوم شرح آن گفت: این اثر جنبه فقهی دارد و فقه نیز همیشه در طول تاریخ مورد شرح و تبیین و مستندسازی قرار گرفته، مانند کتاب عروة‌الوثقی مرحوم سید یزدی که تاکنون چندین شرح بر آن نوشته شده است.

پویا افزود: «تحریر الوسیله» در عصر کنونی کامل‌ترین کتاب فتوایی به شمار می‌آید و شامل مباحث مختلفی به ویژه درباره مسایل جدید فقهی است، در حالی که کتاب‌های مشابه از این جهت نقص دارند. تاکنون ده‌ها تعلیقه و شرح بر کتاب تحریر الوسیله نوشته شده که «تفصیل الشریعه» کامل‌ترین آن‌هاست.

چاپ نخست مجموعه بیست‌وهشت جلدی «تفصیل الشریعه فی شرح تحریر الوسیله» با تصحیح و تحقیقی تازه توسط محققان مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با شمارگان 1000 نسخه و قیمت دو میلیون و 500 هزار ریال از سوی انتشارات عروج منتشر شده است.

. انتهای پیام /*