اشتباه فاحش صدا و سیما


پخش برنامه ای با عنوان «شاخص» از سوی صدا و سیما به بهانه دهه فجر انقلاب اسلامی که به گونه ای غیرصادقانه و تحریف آمیز شخصیت جامع بنیانگذار جمهوری اسلامی را مخدوش نموده، موجی از نگرانی های عمیق در میان علاقه مندان و عاشقان ایشان و تماسها و سؤالات مکرر مردمی را پدید آورده است.

یادگار امام، طی نامه ای، اعتراض جدی خود را نسبت به شیوه تحریف گونه برنامه سازی درباره شخصیت رهبر کبیر انقلاب اسلامی اعلام داشته است. متن کامل نامه یاد شده به شرح ذیل از سوی پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، منتشر شده است که عیناً در پی می آید:

 

بسمه تعالی

جناب آقای عزت الله ضرغامی

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی

با تبریک سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، لازم است نکاتی را پیرامون برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی در ایام دهه فجر یادآوری نمایم. خوش داشتم این مطالب را مثل سابق و به طور شفاهی متذکر شوم ولی احساس می کنم اثر سخنان شفاهی کم شده و عمق تأثیرگذاری برنامه های تلویزیون به گونه ای است که محتاج تذکر کتبی است.

چنانکه از منابع موثق شنیده ام، برنامه ای تحت عنوان شاخص در تلویزیون پخش می شود و به گونه ای غیرصادقانه و تحریف آمیز، شخصیت جامع عارف کامل و مهربان و رهبری مقتدر امام خمینی(س) را مخدوش نموده است. جامعة جوان امروز ما به وسیله آنچه در این برنامه پخش می شود، شخصیت واقعی امام را نمی شناسد و تنها با شخصیت دست ساخته صدا و سیما آشنا می شود که متأسفانه فرسنگ ها با حقیقت امام که به فرموده رهبری انقلاب همه هویت جمهوری اسلامی است، فاصله دارد.

در شرایطی که دشمنان قسم خورده انقلاب و امام با استفاده از رسانه های بیگانه، هر لحظه چهره ای خشن و غیر انسانی و صد البته غیر واقعی از انقلاب شکوهمند اسلامی می سازند، انتظار بیهوده ای نیست اگر چشم انتظار تبیین شخصیت جامع امام و امت امام در صدا و سیما باشیم و ابعاد بلند معرفتی و ماهیت انسانی انقلاب را که بی شک در میان همه انقلاب های قرن حاضر، بیشترین ارزشهای اسلامی بشر دوستانه را آفریده، تصویر نماییم. جای تأسف است که در صدا و سیما از هزاران هزار جلوه رأفت و محبت که با اتکای به جوهره اسلامی و روح بلند مذهب شیعه اثنی عشریه آفریده شد، چشم پوشیده می شود و بدون اشاره به شرایط زمانی خاص به بزرگ نمایی غلط و تحریف گونه قضایای گذشته همت می گمارید و به غلط درصدد مشابه سازی تاریخی هستید.

اینجانب جنابعالی را از علاقه مندان امام راحل می شناسم و به حکم وظیفه فرزندی امام نسبت به این اشتباه فاحش صدا و سیما و تصمیم گیرندگان چنین موضوعاتی، اعتراض جدی دارم و معتقدم اگر حقیقتاً به دنبال شناخت واقعی امام هستید، باید از یاران نزدیک امام دعوت نمایید تا هم شأن نزول سخنان پخش شده را بیان نمایند و هم ناگفته های زندگی امام را بیان کنند.

امیدوارم احتیاجی به تصدیع بیشتر نباشد و دوستان واقعی امام وظیفه خویش را در قبال امام و تحلیل انقلاب اسلامی به انجام برسانند.

سید حسن خمینی

15 / 11 / 88

 منبع: حضور، ش 71، ص 226.

. انتهای پیام /*