قم؛ 1334_ صدور نامه خطاب به حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمد ثقفی با موضوع احوالپرسی (خانوادگی؛  

ر.ک صحیفه امام؛ ج 1، ص 38

***

نجف اشرف؛ 1352_ صدور نامه خطاب به حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خمینی با موضوع خانوادگی و امور مربوط به وجوه شرعی؛ 

ر.ک صحیفه امام؛ ج 2، ص 493

***

قم؛ 1358_ سخنرانی در جمع اقشار مختلف مردم شهرستانها؛

نکته حائز اهمیت:

- اگر چنانچه سایر اقشار مملکت حتی منحرفین از اسلام هم بدانند که اسلام چیست، بدانند که برنامه های اسلام چه هست؛ همه شان به اسلام روی می آورند مگر آنهایی که دست نشانده آمریکا یا سایر ابرقدرتها هستند.

 ر.ک صحیفه امام؛ ج 6، ص 471 - 472

***

قم؛ 1358_ سخنرانی در جمع مدیران و معاونان دبیرستانهای قم؛  

اهم بیانات:

- اگر این عشق و علاقه اسلامی محفوظ بماند، در سایر چیزها هم همین طوریم؛ و اگر _ خدای نخواسته _ این عشق و علاقه اسلامی یک وقت سستی پیدا کند و محفوظ نماند آن وقت نمی دانم چه خواهد شد!

- این آتش [ انقلاب ] که خدا افروخته است را ما باید نگهداریم. مادامی که این آتش هست و افروخته است، ما پیروزیم. و اگر _خدای نخواسته_ این آتش افسرده بشود و رو به افسردگی برود من خوف دارم که بازگردیم به مراحل سابق. خدا نکند یک همچو روزی بیاید.

- اسلام با (سینما و رادیو _ تلویزیون) مخالف نیست، اسلام می خواهد اینها را مهذب کند تا در خدمت اسلام و در خدمت تربیت جوانها قرار بدهد. 

 ر.ک صحیفه امام؛ ج 6، ص 473 - 477

***

دربند، شمیران، تهران؛ 1359_ صدور حکم انتصاب آیت الله عباس واعظ طبسی به سمت تولیت آستان قدس رضوی؛ 

ر.ک صحیفه امام؛ ج 12، ص 224

***

دربند، شمیران، تهران؛ 1359_ صدور پیام های تشکر جداگانه در پاسخ به پیام های تبریک آقایان یه چین اینگ (رئیس کمیته دائمی کنگره ملی نمایندگان مردم جمهوری خلق چین)، لئونید برژنف (صدر هیأت رئیسه اتحاد جماهیر شوروی) و کیم ایل سونگ (رئیس جمهوری دمکراتیک خلق کره) به مناسبت نخستین سالگرد تأسیس جمهوری اسلامی ایران؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج 12، ص 225 - 227

***

جماران؛ 1362_ صدور حکم مأموریت برای ایجاد هماهنگی امور ارتش و سپاه پاسداران خطاب به آیت الله سید علی خامنه ای (رئیس جمهور)؛  

ر.ک صحیفه امام؛ ج 17، ص 397

***

جماران؛ 1364_ سخنرانی در جمع پرسنل ارتش و سپاه؛ 

اهم بیانات:

- آن روزی که اساس اسلام و اساس دیانت اسلام بستگی دارد به جنگ کردن با کسانی که اظهار اسلام می کنند یا واقعاً هم مسلمان هستند، وقتی بنابراین شد، شمشیر را باید مسلمین بکشند و با آنها جنگ بکنند.

- کشور ایران مستقلاً، ولو اینکه ولی فقیه هم نگوید، ولو این که علما هم نگویند، مردم مکلف شرعی هستند به اینکه دفاع کنند و حکم عقلشان این است که از کشور خودشان، از ناموس خودشان، از مال خودشان دفاع کنند.

- این شیطانها بدانند که دیگر نمی توانند کاری انجام بدهند. یک کشوری که همه بیدار و مستعد برای شهادت هستند، اینها را از چه می ترسانند؟! کسی که می گوید (من شهادت را می خواهم، دعا کنید که من شهید بشوم)، شما او را از قتل می ترسانید؟ شما او را از موشک می ترسانید؟

ر.ک صحیفه امام؛ ج 19، ص 213 - 217

***

جماران؛ 1365_ صدور پیام خطاب به اعضای سمینار « لبیک یا امام »؛ 

ر.ک صحیفه امام؛ ج 20، ص 31 - 34

***

جماران؛ 1367_ صدور اجازه نامه در امور حسبیه و شرعیه خطاب به حجت الاسلام آقای محمد تقی مروارید؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج 21، ص 18

***

. انتهای پیام /*