قم؛ 1342_ صدور اجازه نامه در امور حسبیه و شرعیه خطاب به آقای شیخ محمد حسن کریمی؛  

ر.ک صحیفه امام؛ ج 1، ص 185

 ***

قم؛ 1343_ صدور نامه تشکر در پاسخ به پیام تبریک حجت الاسلام محمد حسن نجفی به مناسبت آزادی معظم له از زندان؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج 1، ص 312

 ***

قم؛ 1343_ صدور نامه تشکر در پاسخ به پیام تبریک آیت الله سید ابوالحسن مولانا  به مناسبت آزادی معظم له از زندان؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج 21، ص 519

 ***

نجف اشرف؛ 1354_ صدور نامه خطاب به آیت الله سید مرتضی پسندیده (اخوی معظم له) مبنی بر تذکراتی درباره وجوه شرعیه؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج 3، ص 82

 ***

نجف اشرف؛ 1354_ صدور نامه احوالپرسی خطاب به خانم فریده مصطفوی (صبیه معظم له)؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج 3، ص 84

 ***

قم؛ 1358_ سخنرانی در جمع هیأت نمایندگان عربستان سعودی؛

اهم بیانات:

- مسجد در اسلام و در صدر اسلام همیشه مرکز جنبش و حرکتهای اسلامی بوده؛ از مسجد تبلیغات اسلامی شروع می شده است و از مسجد حرکت قوای اسلامی برای سرکوبی کفار و وارد کردن آنها در زیر بیرق اسلام بوده است. همیشه در صدر اسلام مسجد مرکز حرکات و مرکز جنبش ها بوده است.

- باید با قوای کفر به قدرت اسلامی مبارزه کنیم و دست تبهکاران را از ممالک خودمان دور کنیم. اگر وحدت کلمه اسلامی بود و اگر دولتها و ملتهای اسلام به هم پیوسته بودند، معنا نداشت که قریب یک میلیارد جمعیت مسلمین زیر دست قدرتها باشند.

- اگر جلوی این جرثومه فساد [ اسرائیل ] گرفته نشود، طمع او بر تمام منطقه است و او قناعت نمی کند فقط بر مسلمین و مسجد اقصی؛ او همه جا را می خواهد غلبه کند. بر مسلمین و بر دولتهای اسلامی است که با هم متحد بشوند و این جرثومه فساد را از بن و بیخ برکنند و به کسانی که پشتیبانی آنها را می کنند اجازه ندهند که پشتیبانی کنند.

- تاریخ باید سرمشق ما باشد و ما وقتی که تاریخ را نگاه می کنیم تحولاتی پیدا شده است. در اسلام و مسلمین هر جا که قوت ایمان در کار بوده است و مردم و مسلمین به قوت ایمان حرکت می کردند، نصر با آنها همراه بوده است، و هر وقت برای رسیدن به آمال دنیایی بوده است، نصر از آنها فرار می کرده است.

ر.ک صحیفه امام؛ ج 7، ص 65 - 68

 ***

قم؛ 1358_ سخنرانی در جمع اقشار مختلف مردم؛ 

نکته حائز اهمیت:

- اگر خدای نخواسته خللی در این نهضت واقع بشود، آماده باشید _ خدای نخواسته _ برای اختناق بالاتر و برای پیوستگی بالاتر و برای زحمت و ذلت بالاتر و برای زجر جوانانمان و کشتار بیشتر جوانانمان. بیدار باشید! برادران! بیدار باشید، برادران من! هوشیار باشید.

ر.ک صحیفه امام؛ ج 7، ص 69 - 71

 ***

قم؛ 1358_ صدور نامه خطاب به حجت الاسلام آقای شیخ عبدالجلیل جلیلی پیرامون اسناد زمین و مجوز مصرف وجوهات؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج 21، ص 647

 ***

جماران؛ 1360_ سخنرانی در جمع پرسنل صنایع نظامی کشور و اعضای مکتب الزهرای یزد؛  

اهم بیانات:

- اساس همه شکستها و پیروزیها از خود آدم شروع می شود. انسان اساس پیروزی است و اساس شکست است. باور انسان اساس تمام امور است.

- هر قدر قدرت ارتشی زیاد باشد، لکن قدرت روحی نداشته باشد و باورش آمده باشد که در مثابل فلان قدرت نمی تواند ایستادگی کند، این ارتش محکوم به شکست است و هر کشوری که اعتقادش این باشد که نمی تواند خودش صنعتی را ایجاد کند، این ملت محکوم به این است که تا آخر نتواند و این اساس نقشه هایی بوده است که برای ملل ضعیف دنیا قدرتهای بزرگ کشیده اند.

- اول باید خودتان را درست کنید، اول باید باورتان بیاید که ما هم انسانیم، ما هم قدرت تفکر داریم، ما هم قدرت صنعت داریم. این قدرت در همه افراد بشر بقوه هست. اگر این باور برای شما پیدا شد موفق خواهید بود.

- اگر ملت این باور را داشته باشد که ما می توانیم در مقابل قدرتهای بزرگ بایستیم، این باور اسباب این می شود که توانایی پیدا می کنند و در مقابل قدرتهای بزرگ ایستادگی می کنند.

 ر.ک صحیفه امام؛ ج 14، ص 306 - 309

 ***

جماران؛ 1365_ صدور حکم موافقت با تشویق پرسنل یگانهای پدافند هوایی در پاسخ به درخواست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی (مسئول ستاد کل پدافند کشور)؛ 

ر.ک صحیفه امام؛ ج 20، ص 35

***

. انتهای پیام /*