قم، 1358_ حکم انتصاب آقای حسین علی آقای منتظری به سمت امام جمعه تهران

ر.ک صحیفه امام؛ ج 9، ص 492

***

قم، 1358_ حکم انتصاب آقای حسین اکبری به سمت قاضی شرع دادگاه انقلاب کرج

ر.ک صحیفه امام؛ ج 9، ص 493

***

قم، 1358_ بیانات خطاب به اقشار مختلف مردم (قدرت ایمان و مقاومت در برابر مشکلات)

اهم بیانات:

نهضت برای اسلام است؛ و شهادت هم برای اسلام. و آنچه که برای اسلام است‏‎ ‎‏شرف است و عزت است. و من امیدوارم که شهدای ما به شهدای کربلا ملحق بشوند.

این قدرت ایمان را حفظ کنید. حق با شماست، و شما ایمان به خدا دارید.‏‎ ‎‏خداوند پشتیبان است؛ و کسی که خداوند پشتیبان او باشد از هیچ چیز هراس ندارد.‏‎ ‎‏شهادت برای ما فیض عظیمی است و جوانهای ما شهادت را آرزو دارند؛ و ملتی که‏‎ ‎‏شهادت را آرزو دارد پیروز است.

ر.ک صحیفه امام؛ ج 9، ص 494 - 495

***

جماران، 1359_ پیام به مسلمین جهان و حجاج (سیاست امریکا، اختلاف بین مسلمانان)

اهم پیام:

از مسائلی که طراحان برای ایجاد اختلاف بین مسلمین طرح و عمال استعمارگران‏‎ ‎‏در تبلیغ آن بپا خاسته اند، قومیت و ملیت است که دولت عراق سالهاست بدان‏‎ ‎‏دامن می زند. و در ایران نیز دستجات محدودی دانسته یا ندانسته از آن ترویج و تأیید‏‎ ‎‏می کنند. و در سایر نقاط از ترک و کُرد و دیگر طوایف هم همان راه را پیش گرفته اند و‏‎ ‎‏مسلمانان را در مقابل هم قرار داده اند و حتی به دشمنی کشیده اند؛ غافل از آنکه حب‏‎ ‎‏وطن، حب اهل وطن و حفظ و حدود کشور مسئله ای است که در آن حرفی نیست؛ و‏‎ ‎‏ملی گرایی در مقابل ملتهای مسلمان دیگر، مسئلۀ دیگری است که اسلام و قرآن کریم و‏‎ ‎‏دستور نبی اکرم (ص) بر خلاف آن است؛ و آن ملی گرایی که به دشمنی بین مسلمین و‏‎ ‎‏شکاف در صفوف مؤمنین منجر می شود بر خلاف اسلام و مصلحت مسلمین و از‏‎ ‎‏حیله های اجانب است که از اسلام و گسترش آن رنج می برند.‏

از تبلیغات دامنه داری که به ظاهر ضد ایران و در حقیقت بر ضد اسلام است آن‏‎ ‎‏است که:«انقلاب ایران نمی تواند کشور ما را اداره کند»، و یا «دولت ایران در حال سقوط‏‎ ‎‏است، چون نه اقتصاد سالم و نه فرهنگ صحیح و نه ارتش منسجم و نه قوای مسلح آماده‏‎ ‎‏دارد». و این تبلیغات از همه رسانه های گروهی امریکا و وابستگان به آن پخش می شود و‏‎ ‎‏مایۀ دلخوشی دشمنان ایران و اسلام است، و در حقیقت این تبلیغات علیه اسلام است و‏‎ ‎‏می خواهند وانمود کنند که اسلام در این زمان قدرت ادارۀ کشورها را ندارد. اکنون‏‎ ‎‏مسلمانان باید با دقت مسائل را بررسی کنند و انقلابات غیر اسلامی را با انقلاب اسلامی‏‎ ‎‏ایران مقایسه کنند. انقلاب اسلامی ما در عین حال که وارث یک کشور صد در صد‏‎ ‎‏وابسته و مخروبه و عقب رانده شدۀ در تمام جهات بود، و رژیم دست نشاندۀ پهلوی در‏‎ ‎‏مدت بیش از پنجاه سال این کشور را از هر جهت به سقوط کشانده بود، و ذخایر و دارایی‏‎ ‎‏سرشار آن را به جیب اجانب خصوصاً انگلیس و امریکا ریخته و باقیماندۀ آن را به نفع‏‎ ‎‏خود و وابستگان و سرسپردگان خود برداشت کرده و ما را با مشکلات بسیار رو به رو‏‎ ‎‏کرده بود، ما به برکت اسلام و ملت مسلمان در ظرف کمتر از دو سال، تمام آنچه را که‏‎ ‎‏مدخلیت در اداره کشور داشت تصویب و اجرا کردیم؛

  ای مسلمانان جهان که به حقیقت اسلام ایمان دارید، بپا خیزید و در زیر پرچم توحید‏‎ ‎‏و در سایۀ تعلیمات اسلام، مجتمع شوید و دست خیانت ابرقدرتان را از ممالک خود و‏‎ ‎‏خزاین سرشار آن کوتاه کنید، و مجد اسلام را اعاده کنید، و دست از اختلافات و هواهای‏‎ ‎‏نفسانی بردارید که شما دارای همه چیز هستید. 

ر.ک صحیفه امام؛ ج 13، ص 207 - 214

***

جماران، 1360_ پیام به ملت ایران (تجلیل از شخصیت شهید محراب، آقای مدنی)

اهم پیام:

شهید مدنی با شهادت مظلومانۀ خود ضدانقلاب و منافقین‏‎ ‎‏ضداسلام را بکلی منزوی کرد. این چهرۀ نورانی اسلامی عمری را در تهذیب نفس و‏‎ ‎‏خدمت به اسلام و تربیت مسلمانان و مجاهده در راه حق علیه باطل گذراند. و از‏‎ ‎‏چهره های کم نظیری بود که به حد وافر از علم و عمل و تقوا و تعهد و زهد و خودسازی‏‎ ‎‏برخوردار بود. به شهادت رساندن چنین شخصیتی به تمام معنا اسلامی همراه با تنی چند‏‎ ‎‏از فرزندان اسلام و یاران باوفای انقلاب اسلامی در میعادگاه نماز جمعه و در حضور‏‎ ‎‏جماعت مسلمین جز عناد با اسلام و کمر بستن به محو آثار شریعت و تعطیل جمعه و‏‎ ‎‏جماعت مسلمین توجیهی ندارد. اگر تا امروز برای جنایتها و شرارتهای خود بهانه های‏‎ ‎‏بی پایه ای می تراشیدند، در شهادت این عالم متقی که جز دربارۀ خدمت به اسلام و‏‎ ‎‏مسلمانان نمی اندیشید بهانه ای جز انتقام از اسلام و ملت شریف نمی توانند بتراشند.

ر.ک صحیفه امام؛ ج 15، ص 225 - 227

***

جماران، 1360_ حکم تغییر مشاغل و انتصاب افسران نیروی هوایی به آقای ولی الله فلاحی

ر.ک صحیفه امام؛ ج 15، ص 228

***

جماران، 1366_ حکم به آقای رمضانی جهت سرپرستی و فروش اموال و املاک طاغوتیان

ر.ک صحیفه امام؛ ج 20، ص 384

***

 

. انتهای پیام /*