پرتال امام خمینی(س): معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در شب شعری که به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، و بزرگداشت شهادت سردار رشید اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی، با عنوان «در مکتب امام» و با حضور فرزند برومند شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، خانواده محترم شهدا و شاعران برجسته کشور،در حسینیه جماران برگزار شد، گفت: در سال های اخیر هیچ حادثه ای به اندازه حادثه شهادت سردار شهید سلیمانی نتوانست اهالی شعر و ادب و هنر را به آفرینش خودجوش ادبی و هنری سر ذوق بیاورد و اکنون شاهد خلق آثار متعدد هستیم. دکتر علی کمساری افزود: اگر اول انقلاب، جنگ و رحلت حضرت امام را کنار بگذاریم، به نظر من شهادت سردار سلیمانی از این دست حوادث بود که همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، همین آفرینش های هنری باعث شود که یاد سردار سلیمانی زنده بماند و ان شاء الله یاد او به عنوان یادکرد از مقاومت، مجاهدت و شهادت در صفحه روزگار باقی بماند.

معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، اخلاص را نقطه طلایی شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و افزود: بعضی از خصلت های  سردار سلیمانی متضاد بود. یعنی شما کمتر جنگاوری را می بینید که در عین جنگاوری و شجاعت، اهل تدبیر باشد. سردار سلیمانی در عین اینکه اهل خشم و خروش بود، اهل مهربانی هم بود. ما در تلویزیون دیدیم که این شهید عزیز در نماز جماعت هم نسبت به رفتار عاطفی یک بچه کوچک بی تفاوت نبود و در نماز از دست این بچه شهید گل را گرفت. اینها جزو وجوه ممتاز شخصیت انسانی است. 

حجت الاسلام والمسلمین کمساری تصریح کرد: وی ادامه داد: جلوه ای از جلوات وجودی امام امت را در پرورش یافته مکتب امام یعنی شهید حاج قاسم سلیمانی بتوانیم به خوبی ببینیم. او هم اهل شجاعت و هم اهل تدبیر، و هم اهل خشم و هم اهل تبسم بود. سردار سلیمانی هم در جبهه جنگ مانند شیر می جنگید و هم در دل شب مانند ابر بهار می گریست. او هم به تعبیر مقام معظم رهبری انقلابی بود و هم بازیچه دست جناح ها و سیاست ورزان قرار نگرفته بود. اینها شهید سلیمانی را یک شخصیت ممتاز و متفاوت کرده بود و طبیعی است که شاعران و نویسندگان هم مانند همه مردم نسبت به این شخصیت ابراز احساسات کنند و الحمدلله که این اتفاق به لحاظ ادبی افتاده است. کمساری با قدردانی از حضور فرزند برومند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین خانواده های شهدا و شاعران، اظهار امیدواری کرد که برگزاری این نشست موجب شفاعت شهید سلیمانی از همه حاضران شود.

. انتهای پیام /*