پرتال امام خمینی(س): یادداشت۲۵/در تاریخ سیاسی ایران اسلامی پنجم اردیبهشت۱۳۵۹ از اهمیت بسیاری برخوردار است. پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران، نیروههای آمریکایی در عملیاتی به نام دلتا، با هدف آزاد سازی گروگانهای این کشور در صحرای طبس مستقر شدند تا با کمک نیروها که افسران حکومت پهلوی و افراد وابسته به ساواک نیز در میانشان بودند تصمیم به حرکت بسوی تهران بوسیله بالگرد داشتند تا در ورزشگاه امجدیه شهید شیرودی فرود آیند؛ و با لباس مبدّل، به سفارت امریکا در تهران حمله و جاسوسان خود را آزاد کنند. بر اساس این نقشه، تصمیم داشتند و پس از اجرای عملیات همین مسیر بازگشت را طی کرده و به طبس برگردند! وبا هواپیما از ایران خارج شوند.


برای انجام این عملیات نیروهای امریکایی در فورت برگ امریکا آموزش های لازم و پیچیده نظامی دیده و این عملیات را به صورت نمایشی در فرودگاه کارولینای شمالی اجرا کرده بودند و حتی پیش از شروع عملیات نیز در پایگاه هایی در مصر و عمان تمرین نظامی کردند. سرانجام عملیات حمله نظامی امریکا به طبس آغاز شد. نیروهای امریکایی با هواپیما و بالگردهای خود وارد خاک طبس شدند. در این میان، دو بالگرد از کار افتاد و عملیات متوقف شد و امریکایی ها قصد بازگشت کردند که ناگهان با توفانی از شن روبه رو شدند. به علت نبود دید کافی، یکی از بالگردها هنگام جابه جایی، با یکی از هواپیماها برخورد کرد و هر دو وسیله آتش گرفت و در نتیجه آن، هشت نفر از نظامیان در شعله های آتش سوختند. سرانجام، رئیس جمهوری وقت امریکا، شکست این عملیات مداخله جویانه را پذیرفت و توفان شن، به قدرت خداوند، اهداف پشت پرده امریکا را به رسوایی کشاند. پس از این رسوایی آمریکا که مداخله نظامی خفت بار را در اقصی نقاط جهان تجربه کردند، و پس از بررسی همه جوانب اقدام به انجام این عملیات کرد، غافل از اینکه به مصداق آیه پنجاه سوره نمل: «وَ مَکرُوا مَکرًا وَ مَکرْنا مَکرًا وَ هُمْ لا یشْعُرُونَ»، مکرها و فریب های فریب کاران به خودشان بازمی گردد؛ زیرا همه جریانات به سمتی واحد حرکت می کند و آن جهت حق است، دچار قدرت لایزال الهی شدند.
به راستی که انقلاب اسلامی، گستره شگرفی از تاریخ است که در بستر آن، سنت های الهی تاریخ با اعجازی ویژه تجلی می یابند و قانون های تاریخی در آن عرصه، نمود می یابند تا همگان به چشم دل دریابند که هرگز برای سنّت خداوندی، تبدیل و تغییری نیست.
دو  روز بعد حضرت امام در دستوری به رئیس جمهور وقت، او را مامور رسیدگی به جرایم امریکا در حمله نظامی به ایران‏ نمود و و به رسوایی آمریکا در ابعاد بین المللی انجامید. ایشان فرمود: مقتضی است برای رسیدگی به جرایم امریکا در حمله نظامی به ایران، از گروههای مختلف کشورهای جهان دعوت شود که مشاهده کنند امریکای جهانخوار با ادعاهای طرفداری از حقوق بشر و صلح دوستی و انساندوستی با یک ملت مستقل چه معامله ‏ای کرده است و می‏کند تا مشاهده کنند آثار جرم این رژیم آدمخوار را؛ که مع الأسف دولتهای غربی، جمعیتهای طرفدار حقوق بشر، و سازمان ملل متحد، و شورای امنیت سازمان ملل متحد، همگی طرفداری از او می‏کنند. و به عیان ببینند تا آنچه این جانب مکرر گفته ‏ام که تمام این سازمانها و گروهها برای طرفداری از قدرتمندان به وجود آمده است، و این جمعیتها به دست قدرتمندان برای سلطه بر ضعیفان و مکیدن خون محرومان جهان به وجود آمده است. تا ببینند که به بهانه نجات جاسوسان چه نقشه‏ ای برای ملت مظلوم ما طرح کرده ‏اند. تا ببینند و باور کنند که سازمانهای کذایی آنجا که به نفع قدرتمندان و سرمایه داران بین المللی است حقوق مستضعفین را نادیده گرفته، و جز برای سلطه آنان عملی انجام نمی‏دهند... صحیفه امام، ج‏۱۲، ص: ۲۵۸

. انتهای پیام /*