به همت پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی کتاب نقد روش‌شناسی تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی (مجموعه مقالات)  منتشر شد. به گزارش پرتال امام خمینی(س)، گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و انبوه مطالعات پدید آمده در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی، ایجاب می کرد تا به عقب برگردیم و با رویکردی انتقادی، کارنامۀ تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی را مرور نماییم. برای نیل به این مقصود، مجموعه علمی و اجرائی پژوهشکده امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی برگزاری همایش «نقد روش‌شناسی تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی» را در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ فراهم نمودند. آنچه اینک در اختیار شما خواننده فرزانه قرار دارد، مقالات برتر همایش یاد شده است.

آنچه باید دربارۀ اهمیت علمی نقد و بررسی آثار موجود در حوزة تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی گفته شود، در سخنرانی‌ها و متن مقالات به طور مبسوط و از زوایای مختلف به بحث گذاشته شده است.

این اثر از سه سخنرانی و پانزده مقاله تشکیل گردیده و در انتها کتابنامه نیز به آن افزوده شده است. کتاب فوق در ۴۰۹ صفحه  اسفند ۹۸ منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. کتاب روش‌شناسی تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی به قلم دکتر حسن حضرتی به رشته تحریر درآمد.

پژوهشکده امام‌ خمینی(س) و انقلاب‌ اسلامی، وابسته‌ به‌ موسسه‌ تنظیم‌ و نشر آثار امام‌ خمینی(س) با هدف‌ پژوهش‌ در جوانب‌ مختلف‌ حیات‌ و اندیشه‌ امام‌ و معرفی‌ دیدگاه‌های‌ ایشان‌ و انقلاب‌ اسلامی ایران‌ در مجامع‌ علمی‌ داخل‌ و خارج‌ از کشور جمهوری اسلامی ایران و همچنین‌ تربیت‌ محقق‌ در این‌ زمینه‌ از سال‌ ۱۳۷۵، آغاز به‌ کار کرده است.

. انتهای پیام /*