پرتال امام خمینی(س): کتاب دو جلدی «روایات و خاطرات سیدمهدی امام جمارانی» در پنج بخش و نزدیک به ۱۲۰۰ صفحه با شمارگان یک هزار نسخه توسط انتشارات عروج وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)  منتشر و ناگفته هایی از اوضاع سیاسی منطقه جماران، پیش و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، برای نخستین بار در این کتاب ذکر شد.

بر اساس این گزارش در کتاب دو جلدی خاطرات آیت الله سید مهدی امام جمارانی سیر زندگی او از کودکی تا حال حاضر را به صورت مصور و با روایت خودش منتشر شده و در جلد اول این کتاب به زندگینامه، آشنایی امام جمارانی با سیاست و رخدادهای سیاسی پیش از انقلاب می پردازد و در جلد دوم نیز حوادث سیاسی پس از انقلاب، عملکرد دوران مسئولیت در سازمان حج و زیارت و خدمات و آثار اجتماعی او را ذکر کرده است.


در مقدمه این کتاب آمده است:«در مجموعه دو جلدی روایات و خاطرات ایشان، خواننده محترم با زندگی نامه فردی و سیاسی و عملکرد وی در دو مقطع پیش و پس از پیروزی شکوهند انقلاب اسلامی آشنا می شود. راوی محترم در خلال گفته های خویش از دوران کودکی و نوجوانی و چگونگی آشنایی با دنیای سیاست، ناگفته هایی از منطقه زادگاه خویش یعنی جماران، سال های اختناق رژیم پهلوی و تبعید فرزندان یاران نهضت، پیروزی و تثبیت نظام جمهوری اسلامی، ورود و استقرار تاریخی پیشوای امت در جماران، حوادث، رویدادها و مسئولیت های پس از انقلاب به ویژه دوران پس از ارتحال ملکوتی امام خمینی(س)، خبرها و ناگفته هایی را بر زبان قلم رانده که خواننده در جایی دیگر ندیده و نشنیده است.

همچنین در پیشگفتار این کتاب به قلم آیت الله سیدمهدی امام جمارانی ضمن اشاره به اینکه این کتاب با توصیه و تأکید حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی خسروی تنظیم شده، آمده است:«در مجموعه خاطرات تا آنجا که ذهن و حافظه یاری می کرد، دقت و سعی نمودم تا تاریخ دقیق رخدادها و داستان ها را به همراه جزئیات آنها و نام اشخاص مرتبط به درستی ذکر نمایم. با این حال ممکن است که در بیان تاریخ و نام افراد غفلتی ناخواسته صورت گرفته باشد و نیز بعید نیست در ذکر القاب شخصیت های محترم حق مطلب ادا نشده باشد که لازم می دانم پیشاپیش از ایشان و خوانندگان ارجمند پوزش بطلبم.» گفتنی است که خاطرات آیت الله سید مهدی امام جمارانی توسط موسسه چاپ و نشر عروج وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(س) در دو جلد به چاپ رسیده و به قیمت ۱۲۰۰۰۰۰ به فروش میرسد. 

مؤسسه چاپ و نشر عروج با هدف آشنایی و ارتقای فرهنگ مکتوب مرتبط با اندیشه‌های والای حضرت امام خمینی(س) تأسیس شده و برای انجام تمامی مراحل فنی کتاب آمادگی ارائه خدمات را دارد. این مجموعه در راستای رسالت خطیر و فرهنگی خود هر ساله دهها جلد کتاب و آثار قلمی حضرت امام و مرتبط با اندیشه‌های ایشان را در زمینه‌های مختلف، کسوت طبع پوشانده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه چاپ و نشر عروج به آدرس www.oroujpub.com مراجعه فرمایید. 

علاقمندان می توانند با مراجعه به فروشگاه مرکزی موسسه، واقع در روبروی دانشگاه تهران، پاساژ ظروفچی، منشورات موسسه را تهیه کنند.

. انتهای پیام /*