به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایرنا این همایش با همکاری سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد، میرهادی علی رییس موسسه رفاه حضرت امام(س) شهر حیدرآباد و با حضور شخصیت های سیاسی، فرهنگی، مذهبی، دانشجویان ایرانی، ایرانیان مقیم و اصحاب رسانه و مطبوعات در محل باشگاه خبرنگاران حیدر آباد مرکز ایالت آندراپرادش در جنوب هند برگزار شد.

مقبول احمد روزنامه نگار با سابقه از میهمانان ویژه این همایش درسخنانی حضرت امام(س) را یکی از شاگردان برجسته مکتب رسول گرامی اسلام دانست که پیام آور صلح و اتحاد میان مسلمانان بوده است و انقلاب حضرت امام را الگوی مناسبی برای آگاهی و بیداری سایر مستعفان جهان برشمرد.

دبیر کل بخش اقلیتهای حزب کنگره در ایالت آندراپرداش هند نیز وجود ایمان قوی به اصول اسلام راستین درشخصیت حضرت امام(س) را رمز موفقیت و بقای انقلاب ایران دانست.

سید یوسف هاشمی اظهار داشت حضرت امام(س) با چنان اعتقاد و ایمان قلبی توانست پایه های حکومت یک رژیم ظالم و ستمگر و غیر اسلامی را برافکند و با بیدار نمودن بسیاری از ملتهای تحت استعمار پیام آور وحدت و اتحاد همه مسلمانان جهان باشند.

رئیس بخش اقلیتهای حزب کنگره نیز دراین همایش حضرت امام را شخصیتی برشمردند که با تاسی به آموزه های قرآن وتحقق بخشیدن به دستورات عملی اسلام توانستند یکی از مستقل ترین نظامهای سیاسی دنیا را پایه گذاری نمایند.

سید سراج الدین در سخنان خود ضمن انتقاد از تفرقه و واگرائی مسلمان گفتند اگر مسلمانان جهان فرمایشان حضرت امام(س) در مورد اتحاد و پرهیز از تفرقه در میان خود را سرلوحه کار قرار می دادند امروز وضع مسلمانان جهان به مراتب بهتر از وضعیت کنونی بود و کشورهای استعمارگر نمی توانستندبا فتنه گری و تفرقه میان آنان بر آنها حکومت کنند.

وی امام را محبوب قلب های همه انسانهای جهان دانستند که بسیاری از مردم آزادی خواه جهان ایشان را سرمشق مبارزات علیه ظلم و استکبار می دانند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران درحیدر آباد نیز ضمن تبریک سالروز ولادت سرور بانوان دو عالم حضرت فاطمه مرضیه(س) به حضار در خصوص بررسی ابعاد شخصتی حضرت امام اظهارداشت : بررسی ابعاد شخصتی حضرت امام(س) مستلزم تدوین چندین کتاب می باشد و نیازمند قلمهای توانای بی شماری است که قلم آقای هادی علی در تدوین کتاب تنویر آفتاب یکی از آن قلمهاست .

حسن نوریان در مورد ساده زیستی امام گفت همین نکته بس که بعد از پیروزی انقلاب تمام کاخها در ایران تبدیل به موزه شدند و حضرت امام، رهبری و هدایت انقلاب اسلامی و مدیریت جنگ و سایر شئونات کشورداری را از همان منزل محقر و بسیار ساده خود در جماران برعهده داشتند.

وی گفت: ایشان برای اولین بار توانستند با پیروی از اصول اصیل اسلامی و با طرح نظریه ولایت فقیه تلفیقی از حکومت اسلامی و دموکراسی را به جهان عرضه نمایند که ما اکنون شاهد ثمرات این نظریه هستیم.

نوریان گفت : برگزاری سالانه یک انتخابات و احترام به نظر و آرای مردم و انتخابات جدید که در کمتر از دو ماه دیگر برای ریاست جمهوری برگزار خواهیم نمود از جمله برکات انقلاب امام خمینی است.

دراین همایش همچنین چندتن از مداحان اهل بیت در شان ائمه اطهار به مدیحه سرائی پرداختند و پس از آن مولانا دلدار حسین عابدی از شعرای مسلمان ایالت به قرائت شعری از سروده های خود در مورد حضرت امام(س) پرداخت.

همچنین دراین همایش از کتاب تنویر آفتاب که توسط آقای هادی علی به زبان انگلیسی و اردو در مورد زندگی حضرت امام خمینی(س) تالیف گردیده است رونمایی شد.

 ایالت آندراپرادش هند با بیش از 80 میلیون نفر جمعیت به مرکزیت شهر حیدرآباد در جنوب هند واقع است.

. انتهای پیام /*