فعالیت 550 دستگاه ون برای حمل و نقل زائران در مراسم ارتحال امام

قائم مقام سازمان تاکسیرانی با اشاره به فعالیت بیش از 550 دستگاه ون در مراسم ارتحال امام (س)، از فعالیت تیم‌های بازرسی نیز خبر داد.

 به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایسنا، مسعود میعادفر در جلسه هماهنگی کمیته حمل و نقل و ترافیک بیست و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(س) با بیان اینکه 550 دستگاه ون در این مراسم اقدام به جابجایی مسافران خواهند کرد، افزود: همچنین 150 دستگاه سواری نیز آماده ارائه خدمت‌رسانی به زائران مراسم ارتحال است.

وی با بیان اینکه 100 دستگاه تاکسی سواری برای پشتیبانی خودروهای درگیر در مراسم در نظر گرفته شده است، گفت: همچنین 30 دستگاه خودروی نظارتی و بازرسی برای بررسی عملکرد رانندگان تاکسی‌های مستقر در مراسم در نظر گرفته شده است.

به گفته میعادفر، دو واحد ستادی برای کنترل و نظارت هر چه بهتر تاکسی‌های این سازمان در محل برگزاری مراسم مستقر خواهند شد.

قائم مقام سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه این سازمان نسبت به نصب بنر در مسیرهای پیش‌بینی شده اقدام می‌کند، گفت: همچنین تاکسی‌ها ملزم به نصب پلاکارد هستند.

وی با بیان اینکه برای هر مسیر سرپرست خط در نظر گرفته شده است، گفت: شماره تلفن همراه سرپرست خط نیز برای هماهنگی بیشتر در اختیار ماموران پلیس راهور مستقر در محل تعیین شده، ارائه خواهد شد.

تردد 4000 اتوبوس در مراسم ارتحال امام(س)

همچنین مهندس حسینی نماینده شرکت اتوبوسرانی نیز با بیان اینکه سرویس‌دهی از سیزدهم خرداد از میادین اصلی شهر آغاز می‌شود، گفت: همچنین از روز چهاردهم خرداد نیز از ساعت 5:30 صبح اتوبوس‌های این شرکت در تمامی میادین و پایانه‌ها مستقر خواهند شد.

وی با بیان اینکه پوشش حمل و نقل 200 مسجد پایتخت نیز بر عهده شرکت اتوبوسرانی تهران است، گفت: روز سیزدهم و چهاردهم حمل و نقل این زائران به صورت رایگان خواهد بود.

نماینده شرکت اتوبوسرانی در جلسه هماهنگی مراسم ارتحال امام با بیان اینکه مسیرهای مشخص شده حرکت اتوبوس‌ها با طراحی کروکی روی شیشه جلوی اتوبوس‌ها نصب خواهد شد، گفت: مسیر حرکت اتوبوس‌ها از صالح‌آباد خواهد بود که این اتوبوس با عبور از جاده مزرعه وارد پارکینگ شماره شش خواهند شد.

حسینی با بیان اینکه 4000 دستگاه اتوبوس در مراسم ارتحال امام خمینی(س) آماده به کار خواهند بود، گفت: همچنین یدک‌کش‌های سبک و سنگین نیز برای پوشش هر چه بیشتر مراسم در محل مستقر خواهند بود.

وی با بیان اینکه سرویس‌دهی از میادین از روز سیزدهم خرداد آغاز می‌شود، گفت: همچنین نصب بنر شماره و نام پارکینگ روی شیشه جلوی اتوبوس‌ها الزامی است.

حسینی با بیان اینکه برابر برنامه زمانی و مسیر از پیش تعیین شده، اتوبوس‌ها حرکت می‌کنند، اظهار کرد: بنابر درخواست پلیس، پارک اتوبوس در معابر و خارج پارکینگ‌ها ممنوع است و پیش‌بینی‌های لازم برای تامین اتوبوس‌های بیشتر از ظرفیت و همچنین اطلاع‌رسانی دقیق و سریع صورت گرفته است.

به گفته وی، اسامی مسوولان دخیل در این امر به پلیس اعلام و نظارت جدی‌ بر روی تردد خودروها اعمال خواهد شد.

بنا به درخواست سردار رحیمی و برای کاهش حجم تردد اتوبوس‌ها مقرر شد پارکینگ جایگزینی نیز برای تجمع اتوبوس‌های شرکت واحد در نظر گرفته شود.

 همچنین کارگر، نماینده شرکت مترو نیز با بیان اینکه در روز مراسم ارتحال سی رام قطار در خط 1 فعالیت خواهند کرد، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته زمان حرکت قطارها کاهش می‌یابد، به گونه‌ای که حداکثر زمان انتظار مسافران حدود پنج دقیقه خواهد شد.

وی در پاسخ به برخی پیشنهادات مبنی بر تعطیل شدن کارگاه‌ها از سه روز پیش از برگزاری مراسم، افزود: کارگاه‌های مربوطه متعلق به شرکت هلدینگ است و امیدواریم بتوانیم با هماهنگی‌های لازم، فعالیت عمرانی را در زمان مشخص شده متوقف کنیم.

کارگر، همچنین در مورد پیشنهاد رایگان بودن مترو در خط 1 در این روز گفت: مطمئنا این بند از پیشنهاد در جلسه مسوولان مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در جلسه آتی شورای هماهنگی مراسم ارتحال امام(س) اعلام خواهد شد.

. انتهای پیام /*