به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایسنا، حجت الاسلام ابوترابی فرد در اختتامیه هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت در محل نمایشگاه گفت: کار مشترک  دولت و مجلس جهت نهادینه کردن قرآن در متن زندگی مردم کار بسیار بزرگ و پربرکتی است.

وی به آیه 177 سوره بقره اشاره و بیان داشت: خداوند متعال در بیان سبک زندگی قرآنی کارهای نیک را معرفی می‌کند و می‌گوید باید بعضی از رفتارها و امور ظاهری که دیدگان ما را به خود مجذوب کرده است را برای رسیدن به سبک زندگی اسلامی و قرآنی کنار بگذاریم. 

حجت الاسلام ابوترابی افزود: قرآن نگاه ما را از ظاهر متوجه باطن می‌کند روبروی مکه و کعبه ایستادن کار بزرگی نیست؛ کاری معنای حقیقت می‌دهد که از باطن و از دل انسان نشات بگیرد.

وی عمل صالح را نشات گرفته از حقیقت ناب دانست و گفت: سبک زندگی اسلامی یعنی اینکه ظاهر و باطن اعمال ما با آموزه‌های دین هماهنگ باشد.
 نائب رئیس مجلس به معرفی کسانی پرداخت که سبک زندگی قرآنی را به صورت عملی پیاده کرده‌اند و بیان داشت: سبک زندگی قرآنی آن است که انسان دغدغه خوب مردن را داشته باشد بیش از نیم قرن دغدغه خوب مردن موجب شد که امام خمینی(س) با دلی آرام و قلبی مطمئن از میان ما برود، زندگی امام خمینی(س) سبک زندگی قرآنی بود. 

وی سبک زندگی اسلامی را در زندگی امام معصوم(ع) نهادینه دانست و گفت: برای ایجاد سبک زندگی قرآنی باید زندیگ ما منطبق با احکام قرآن و صاحبان قرآن باشد و امامام معصوم ما پیشوایان و صاحبان سبک زندگی قرآنی هستند.

حجت الاسلام ابوترابی درپایان سبک زندگی قرآنی را ایمان به مرگ و ایمان به بهشت دانست و گفت: اعطای زکات، اعطای اموال و دست گیری از نیازمندان و پایداری در جنگ نرم و سرد سبک زندگی اسلامی و قرآنی است باید اخلاق قرآنی در زندگی جاری شود تا سبک زندگی قرآنی را در عمل به چشم ببینیم.

. انتهای پیام /*