به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایسنا، مهدی حجت در این‌باره گفت: مجموعه‌ای از مشخصات، خصوصیات‌ و نمادهای بزرگان دین توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آماده شده بود؛ اما در جای مهجوری قرار داشت و کسی از آن دیدن نمی‌کرد. برای همین با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی صحبت و پس از کسب موافقت ایشان، قرار شد این مجموعه به مرقد مطهر امام خمینی (س) اهدا شود تا در اینجا که محل مراجعه‌ی بیشتری است، به‌نمایش گذاشته شود.

 او سپس درباره‌ی موزه‌ای که در مرقد امام خمینی(س) در حال راه‌اندازی است، اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بسیار جدی درصدد کمک به راه‌اندازی این موزه است تا این مجموعه که جدی‌ترین قطب معنوی کشور است، در مسیر واقعی خود حرکت و شخصیت‌های زیادی را جذب کند.

 وی بیان کرد: توقع دارم این موزه جایی برای گرفتن انرژی باشد، تا وقتی که فرزندان ما به موزه‌ی امام خمینی(س) می‌آیند، سرشار از نیرو شوند و در مسیر ایشان حرکت کنند.

 او که در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(س) سخن می‌گفت، ادامه داد: اگر راهنمایی، شجاعت‌ و جسارت در مدیریت امام خمینی نبود، اکنون امکان این را نداشتیم که در برابر حوادث مختلف، از کشور دفاع کنیم، سبب رشد کشور شویم و ایران را به دیگران و دیگران را به ایران معرفی کنیم. تمام آبرویی که ایران دارد، مرهون عظمت وجود مبارک ایشان است.

 معاون میراث فرهنگی کشور اظهار کرد: پرچم ایران افتاده و دچار خفت بود و با وجود امام(س)، این پرچم برافراشته و مایه‌ی افتخار شد و زمینه‌ها برای ادامه‌ی راه ایشان نیز فراهم شد.

 حجت گفت: امام معظم آغازگر و گشاینده‌ی راه بود و از تک‌تک ما این انتظار می‌رود که سربازان الهی باشیم و از آرمان‌های ایشان دفاع کنیم.

 او سپس با اشاره به انرژی‌ای که با حضور در این بارگاه منتقل شده است، ادامه داد: من با آنچه در ایران وجود دارد، کم آشنا نیستم، اکنون به اندازه‌ای امکانات و وسایل فراهم است که اگر به پا خیزیم و حرکت کنیم و وظیفه‌ی خود را روشن کردن جایگاه میراث فرهنگی بدانیم که متأسفانه در سال‌های گذشته کمتر به آن توجه شد، می‌توانیم به عظمت و جایگاهی که می‌خواهیم برسیم.

 حجت در پایان افزود: امیدوارم این توفیق به‌دست آید که گاهی برای گرفتن نیرو و گزارش دادن به امام خمینی(س)، در این محل حاضر شویم. لازم است هر کدام از ما، هر چندماه به ایشان گزارش دهیم. آن‌وقت اگر محاسبه کنیم، می‌بینیم در راه امام(س) حرکت کرده‌ایم.

. انتهای پیام /*