به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از مهر، حجت‌الاسلام حسن بیات در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان افزود:  این ویژگی‌های امام، سبب شد تا سران کشورهای استعمارگر در آن دوره به این نکته اذعان کنند که ترس آنان از پیشرفت نظام نیست، بلکه آنان از روحیه استکبارستیزی، بسیجی و تسلیم نشدن در برابر قدرت‌های غیرالهی می‌ترسند.
 وی ادامه داد: ویژگی‌های دشمن‌شناسی، اسلام‌شناسی و وظیفه‌شناسی امام خمینی(س) سبب شد تا سران کشورهای استعمارگر در آن دوره به این نکته اذعان کنند که ترس آنان از پیشرفت نظام نیست بلکه آنان از روحیه استکبارستیزی، بسیجی و تسلیم نشدن در برابر قدرت‌های غیرالهی می‌ترسند.
مدیر حوزه‌های علمیه زنجان، با اشاره به شخصیت والای امام خمینی(س)، گفت: این عالم بزرگوار پس از تلاش و زحمت فراوان در حوزه‌های علمیه، بهره‌مندی از محضر اساتید مجرب، زانو زدن در محضر عالمان، فقها و اساتید اخلاقی همچون مرحوم شاه‌آبادی، بخش قابل توجهی از علوم و معارف اسلامی، ادبی، تفسیری، فقهی و اصولی را کسب کرده و به مرتبه حکمت رسید.
 به گزارش پرتال امام خمینی،حجت الاسلام بیات با تأکید بر اینکه امام خمینی(س) با شناخت دنیا و حاکمان آن و در کنار کسب علوم، اخلاص را راهنمای خود قرار  دادند گفت: این عالم دینی، زمانی که احساس می‌کنند در درون کشور، اتفاقاتی در حال وقوع است که ریشه اسلام را به صورت موزیانه‌ای هدف قرار داده است، در برابر آن قد علم کرده و مسوولیت تاریخی خود را به انجام می‌رسانند.
 و.ی افزود: توطئه‌هایی همچون لایحه انجمن‌های ایالتی و ولایتی، رفراندوم و قانون کاپیتولاسیون، از سوی امام خمینی(س) بی‌جواب نماند و ایشان با ارسال تلگراف‌هایی برای شاه در سال 1341 و همچنین نامه‌هایی به اسدالله علم، خطر دوری از اسلام را به شاه و نخست وزیر او هشدار دادند.
 مدیر حوزه‌های علمیه زنجان گفت: امروز هم چشم سران استکبار به دست و توان جوانان و دانشمندان ایرانی است و پیشرفت‌های امروز ایران، از برکات نفس مسیحایی امام خمینی(س) است.
 به گزارش پرتال امام خمینی،حجت الاسلام بیان افزود: برای ادامه یافتن راه پیروزی انقلاب، باید با تلاش، کوشش، اخلاص و پیروی از ولایت‌فقیه، راه شهدایی همچون بهشتی و باهنر را ادامه دهیم و مسوولان نیز بدانند که مسئولیت آنان، نعمتی است که باید شکرگزار آن باشند.

. انتهای پیام /*