به گزارش پرتال امام خمینی(س)، وی در ابتدا با ارائه گزارشی از فعالیت های بیست ساله نمایندگی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در قم، از انتشار قریب الوقوع « مجموعه آثار امام خمینی » در پنجاه جلد خبر داد و افزود: از جمله برنامه های پژوهشی کلان مؤسسه در آینده آماده ­سازی و عرضه ده­ ها جلد «تقریرات» شاگردان امام است.

موسوی در ادامه به تقارن سالگرد ارتحال حضرت امام با ماه معنوی شعبان اشاره کرد و از رسانه ­های گروهی خواست؛ از معارف موجود در آثار قلمی و بیانات امام خمینی استفاده کرده و مخاطبان خود را با معارف سازنده اسلامی از منظر امام خمینی آشناتر سازند.

وی با اشاره به جایگاه امام خمینی به عنوان بنیانگذارجمهوری اسلامی یادآور شد: مبنا قرار دادن افکار و آثار ایشان در برنامه­ های نظام قبل از آنکه حق امام بر ما باشد، نیاز جامعه امروز و نیاز مردم و مسئولان برای زدودن آثار مخرب معارف کاذب و عرفان ­های دروغین در جامعه است.
رییس نمایندگی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در قم، با اظهار تأسف از حرکت­ هایی که در سال های اخیر برای به حاشیه راندن افکار و اندیشه ­های امام صورت گرفته است، از رویکرد دولت جدید و توصیه ­ها و مطالبات مقام معظم رهبری برای بهره­ گیری از اندیشه امام سخن گفت و اعلام کرد: با توجه به اهتمام استاندار محترم، مقرر گردید دبیرخانه ­ای در استانداری قم ایجاد شود تا برنامه های مربوط به مناسبت­ های ویژه مرتبط با حضرت امام در قم با هماهنگی گسترده تری برگزار شود.
موسوی با اشاره به عنایت حضرت امام خمینی به مردم قم و حضور طولانی بیش از چهل ساله ایشان در این شهر گفت: به این دلیل مناسب است، در ایامی مانند پانزده خرداد، سیزده آبان، دهم اسفند و مهم­تر از همه بیستم جمادی الثانی، سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن که مصادف با سالگرد تولد حضرت امام است، مراسمی در قم برگزار شود.
وی گفت: به همین دلیل امسال روز یکشنبه 31/1/93 از ساعت 30/20 الی 22 مراسم جشن باشکوهی، در محل سالن همایش ­های مرکز فقهی ائمه اطهار برگزار می شود که از علما و بزرگان حوزه و عموم فضلا و طلاب و همه ارادتمندان به حضرت زهرا(س) و امام خمینی برای شرکت در این جشن مبارک دعوت شده است.
موسوی افزود: جشن بزرگ میلاد با همکاری استانداری قم و دیگر نهادهای استان برگزار می شود. این جشن با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری همراه خواهد بود و چند تن از شاعران بزرگ به شعرخوانی خواهند پرداخت.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران

. انتهای پیام /*