به گزارش پرتال امام خمینی(س) محمد ابراهیم رضایی افزود: اجداد بزرگوار امام انسان های مجاهد و از چهره های تاریخ ساز و مجتهد که مورد اعتماد مردم بودند و نقش بزرگی در انقلاب اسلامی ایفا کردند.

وی ادامه داد: برگزاری باشکوه و پرمحتوا نخستین کنگره بین المللی چشمه آفتاب به عنوان حرکتی فرهنگی گامی موثر در تحقق منویات رهبری در سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی داشته باشد.

نماینده مردم خمین گفت: دستاوردها و آثار علمی این کنگره در حقیقت معرفی بهتر خاستگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی و اندیشه ها و افکار امام راحل(س) به اندیشمندان، فرهیختگان و علمای داخلی و خارجی است.

رضایی افزود: با برگزاری این کنگره گوشه ای از گرایشهای مذهبی مردم و علاقه آنها به خانواده بزرگ حضرت امام خمینی(س) به نمایش گذاشته می شود.

وی اظهارکرد: نهضت انقلابی ایران مبتنی بر اندیشه های پدر بزرگوار حضرت امام خمینی(س) به صورت حرکتی اسلامی با ماهیتی الهام بخش بر سایر نهضت های اسلامی به پیروزی رسید.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: برگزاری این کنگره در بیت تاریخی حضرت امام(س) یک حرکت فرهنگی عظیمی است که می تواند دستاوردهای مهمی برای این شهر داشته باشد.

وی گفت: از رییس قوه مقننه و رییس سازمان صدا و سیمای کشور دعوت شده تا در این کنگره بین المللی میهمان وسخنران ویژه باشند.

کنگره بین المللی چشمه آفتاب با اهداف معرفی شخصیت علمی، سیاسی و اجتماعی پدر امام راحل، جمع آوری اسناد و مدارک علمی و تاریخی مرتبط با دوران ایشان و کودکی امام خمینی(س)، بررسی سه موج بیداری اسلامی در جهان و نقش اندیشه های امام(س) در شکل گیری موج دوم و سوم بیداری اسلامی با محورهای علمی- پژوهشی، فرهنگی- هنری و بیداری اسلامی به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی ، هفتم و هشتم خرداد ماه در زادگاه امام راحل(س) برگزار می شود.

منبع: ایرنا

. انتهای پیام /*