پرتال امام خمینی(س): فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: امروز در سالروز سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر، نیروهای مسلح کشور بار دیگر با امام راحل تجدید پیمان کرده و آماده جان فشانی در برابر هر تهدید و توطئه ای از سوی دشمنان هستیم.

به گزارش کمیته خبری و اطلاع رسانی ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) حبیب‌الله سیاری در مراسم تجدید میثاق جمعی از نیروهای مسلح کشورمان که صبح امروز (شنبه) در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران برگزار شد، اظهار کرد: امروز در سالروز سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر، نیروهای مسلح کشور بار دیگر با امام راحل تجدید پیمان کرده و آماده جان فشانی در برابر هر تهدید و توطئه ای از سوی دشمنان هستیم.

وی افزود: "ایمان به خدا" یکی از مهم ترین مباحث استراتژیکی بود که باعث پیروزی رزمندگان ما در عملیات بیت المقدس شد. ما در بعد نظامی عملیات خرمشهر توانستیم به همه اهداف تاکتیکی که داشتیم دست پیدا کنیم و دشمن را که با تمام توان و تجهیزات خود وارد میدان شده بود و از سوی 30 کشور نیز حمایت می شد به عقب نشینی وادارکنیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در نتیجه این عملیات از دشمن بیش از 13 هزار نفر اسیر گرفته و 16 هزار کشته به جا گذاشته شده و تعداد 2500 ادوات نظامی و چندین هواپیما به غنیمت گرفته شد.
سیاری با بیان اینکه مهمترین نقطه عطف 8 سال دفاع مقدس برای جمهوری اسلامی ایران عملیات بیت المقدس بود، ادامه داد: با انجام این عملیات، دشمن تمام نقشه هایی را که برای نابودی ایران در سر داشت از ذهن خود خارج کرده و پس از آن برای پایان جنگ نقشه می کشید.
وی اظهار کرد: تدابیر رهبر کبیر انقلاب و قدرت ملت ایران پیروزی ما را در عملیات بیت المقدس به همراه داشت و پس از این پیروزی و آزاد سازی خرمشهر، کشورهای حامی دشمن ما به این نتیجه رسیدند که دیگر نمی توانند در برابر قدرت و توان جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کنند.
وی با بیان اینکه وجود روحیه انقلابی و شهادت طلبی در میان ملت و رزمندگان ما باعث پیروزی عملیات بیت المقدس شد، ادامه داد: در این عملیات، پرورش یافتگان مکتب ولایت با تمام توان خود توانستند منطقه را از لوث بعثیون پاک کنند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: یکی از عوامل موفقیت نیروها و رزمندگان اسلام توکل به خدا و ائمه اطهار بود و خلاقیت و توجه به تمام توانمندی های نظام نیز در اجرای این عملیات بسیار موثر بود.
سیاری گفت: اندیشه و مکتب دفاعی امام بزرگوار ما با گذشت 25سال از پایان دفاع مقدس همچنان در برابر تهدید دشمنان پابرجا است و امروز نیز رهبر معظم انقلاب با اندیشه و تدابیر راهبردی امام راحل توانسته اند تمام توطئه های دشمنان را خنثی کنند

منبع: پایگاه اطلاع رسانی جماران

. انتهای پیام /*