به گزارش پرتال امام خمینی(س)، در ابتدای این نشست که به ریاست محمد علی انصاری دبیر ستاد مرکزی مراسم بزرگداشت حضرت امام(س) برگزار شد نمایندگانی از استانداری تهران، شهرداری، وزارت بهداشت و درمان، سازمان آتش نشانی، اورژانس کشور و وزارت کشور گزارشی از عملکرد خود برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ارائه کردند.
دبیر ستاد مرکزی مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) گفت: مراسم امسال که همه دستگاه ها و نهادها برای برگزاری آن آمادگی کامل دارند با سخنرانی رییس جمهور و یادگار امام راحل در شب چهاردهم خرداد به صورت رسمی آغاز خواهد شد و در روز چهاردهم خرداد رهبر معظم انقلاب اسلامی  سخنرانی خواهند کرد.
محمدعلی انصاری از آمادگی پذیرایی از حدود یک میلیون زائر در مراسم امسال خبر داد.
وزیر کشور نیز با اشاره به جایگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در افکار عمومی داخل و خارج از کشور گفت: مراسم سالگرد ارتحال وحدت بخش، انسجام آفرین و نویدبخش ادامه راه امام راحل است.
عبدالرضا رحمانی فضلی به بعد فرهنگی و اجتماعی مراسم سالگرد ارتحال اشاره و اضافه کرد: مرقد امام راحل کانون وحدت و پذیرای هموطنان ما از اقصی نقاط کشور است و همه مردم از هر قوم و با هر سلیقه ای در این روز در کنار همدیگر قرار می گیرند.
وی گفت: خدمتگزاری در این مسیر مایه افتخار و عبادت است و بنده نیز به عنوان نماینده دولت انجام وظیفه می کنم. 
وزیر کشور از صدا و سیما خواست تا با تهیه گزارش هایی از حرکت کاروان ها از اقصی نقاط کشور به حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی این حرکت میلیونی را به تصویر بکشند.
در این مراسم رئیس کمیته اجرایی ستاد مرکزی و مسئول ستاد ارتحال شهرداری تهران در گزارشی از عملکرد این ستاد گفت: این ستاد آمادگی کامل برای موضوع ایاب و ذهاب و حمل و نقل زائران با مترو و اتوبوس به حرم مطهر را دارد.
منصور باقرصاد افزود: از ساعت 12 ظهر 13 خرداد تا پایان مراسم در روز چهاردهم متروی تهران به صورت رایگان در خدمت زائران است.
وی از پیش بینی اتوبوس های شهری برای جابجایی مسافران سخن گفت و اضافه کرد: 60 هزار مترمربع در اطراف حرم مطهر نیز برای استقرار خودروهای شخصی و پارکینگ درنظر گرفته شده است.
رئیس کمیته اجرایی ستاد مرکزی و مسئول ستاد ارتحال شهرداری تهران گفت: برای زائران شهرستانی نیز به ازای هر استان یک رنگ پیش بینی و بروشورهایی نیز جهت راهنمایی چاپ شده است.
باقرصاد همچنین از آمادگی کامل اورژانس و آتش نشانی تهران برای خدمت رسانی به زائران خبر داد.
منبع: واحد مرکزی خبر

. انتهای پیام /*