به گزارش پرتال امام خمینی(س)، آیت الله العظمی مظاهری در این دیدار توجه همگان به خدمات بزرگ امام خمینی(س) به عالم تشیع، اسلام و انسانیت را خواستار و متذکر شد: همه ما در معرفی شخصیت امام آن طور که شایسته ایشان است کوتاه کرده و مقصریم. گرچه حضرت امام خمینی(س) دُری گرانبها بوده و خود معرفی شده اند؛ اما شخصیت ایشان ابعاد مختلفی دارد؛ امام از نظر فقهی یک مرجع تقلید بزرگ است، در علوم مقدمات فقه نظیر اصول فقه ایشان صاحب ابتکاراتی هستند. در تفسیر، خود، یک مفسر صاحب سبک بودند. در علوم اجتماعی توانستند انتخابی کنند راجع به جمهوری اسلامی که تا به حال سابقه نداشته و ندارد و این برآمده از روح جامعه شناسی امام خمینی(س) بود.

وی افزود: حضرت امام خمینی(س) یک رجل سیاسی نیستند یک رجل انقلابی اند، اما سیاستمداران در مقابل ایشان متواضع اند. همه ما در فراخور حال، باید درباره امام فعالیت کنیم و مهم این است که ابتدا حضرت امام خمینی(س) را شناخته و بعد کتاب و مقاله، در مورد ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(س) بنویسید.

رییس حوزه علمیه اصفهان خطاب به مسوولان نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در اصفهان یادآور شد: حضرت امام خمینی(س) متعلق به یک طایفه خاص نیست، اینکه اصولگریان یا اصلاح طلبان امام را برای خود در نظر بگیرند، غلط است. امام خمینی(س) متعلق به همه است و شما باید کششی داشته باشید که همه را جذب خود کنید و این در موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی از کارهای واجب و لازم است. شمولی بودن امام مهم است خیلی ها برای اینکه خودشان را مطرح کنند؛ امام را مطرح می کنند و این غلط است. نباید از مقام امام خرج کنیم. 

حضرت آیت الله العظمی مظاهری افزود: ما باید شخصیت و مقام حضرت امام خمینی(س) را به عنوان رهبر خود به دنیا معرفی کنیم. انصافاً همه در باره امام خمینی(س) کوتاه آمده ایم، نعمت بزرگی داریم که هر چه، قدر بدانیم، بهره آن را خودمان می بریم و خداوند قول داده است که « لَئِن شَکَرْتُمْ لأَزِیدَنَّکُمْ ».

شاگرد و یار دیرین امام خمینی افزود: دنیای استکبار در این آرزو به سر می برد که امام فراموش شود؛ هیچ غلطی هم نمی تواند بکند، اما دوست دارد امام قطعه قطعه شود و هر قطعه را جناح و صنف و ارگانی برای خود بردارد، تقاضا دارم در برابر استکبار، جهان شمولی امام خمینی(س) را به جوان ها بفهمانید. همّ و غمّ امام هم از دهه 30 که من خدمت ایشان بوده ام وحدت بود.

رییس حوزه علمیه اصفهان در ادامه به نقل یکی از بزرگان اشاره کرد که می گفت ، اگر به امام بگویند آمریکا از یک سو و شوروی از سوی دیگر حمله کرده است او اصلاً خم به ابرو نمی آورد؛ اما اگر به امام بگویند در حوزه علمیه دو طلبه با هم درگیر شدند امام شب لرز می کنند و بیمار می شوند. 

وی افزود: حضرت امام همیشه دو نکته اصلی گوشزد می کردند؛ نخست اتحاد مردم، دوم توکل بر خدا که توکلش از حضرت امام بود و اتحاد هم از مردم و به همین دلیل بود که علی رغم جنگ هشت ساله با تمام دنیا، دشمنان هیچ غلطی نتوانستند بکنند.

آیت الله العظمی مظاهری در ادامه سفارشات خود عنوان کرد: از زبان حضرت امام خمینی(س) سفارش آخر را می کنم و آن اینکه اول شناخت وظیفه و بعد عمل به وظیفه را سرلوحه کارهای خود قرار دهید. شما با توکل بر خدا و با نظر حضرت امام خمینی (س) در این راه قدم بردارید و ما هم دعا گوی شما هستیم.

در پایان این دیدار،مرجع عالیقدر شیعیان با بیان این که ما عقیده داریم حضرت امام خمینی (س) در حال حاضر در جایگاهی رفیع نزد پیامبر خدا(ص)  هستند، خدمت به امام خمینی(س) را خدمت به رسول الله دانست و با آرزوی موفقیت برای مدیر جدید نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در اصفهان، اظهار امیدواری کرد، فعالیت های این موسسه پر بارتر از گذشته ادامه یابد.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین عباس کمساری مدیر نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در اصفهان به ارایه گزارشی از فعالیتهای انجام شده این نمایندگی پرداخت.

وی با اشاره به این که نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی اصفهان در سال 1373 تأسیس شده است؛ گفت: این نمایندگی منشأ اقدامات ارزنده ای بوده است که از آن جمله می توان به خلق آثار ادبی و سینمایی فاخر، ارایه آموزش مجازی اندیشه های حضرت امام خمینی (س) و تجهیز کتابخانه های استان به آثار مکتوب مرتبط با امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی اشاره کرد.

وی در ادامه گزارش خود، رویکرد جدید نمایندگی اصفهان موسسه تنظیم و نشر اثار امام خمینی را احیای ارزشهای انسانی و اخلاقی حضرت امام خمینی(س) بعنوان گره گشای بسیاری از مشکلات کشور دانست و افزود: این نمایندگی و کارکنان آن پیوسته از ارشادات و راهنمائیهای زعیم عالیقدر حوزه علمیه اصفهان بهره مند بوده و تداوم ارشادات و  هدایتهای نورانی و سازنده ایشان را خواستارند.
منبع: جماران

. انتهای پیام /*