در این بازدید که با هدف تعمیق همکاری‌های دوجانبه میان فرهنگسرای امام خمینی و مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام صورت گرفت، راهکارهای لازم جهت غنی‌سازی برنامه‌های فرهنگسرا و برنامه‌ریزی در جهت جذب جوانان و نوجوانان و همچنین علاقه‌مندان به حضرت امام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین کمساری در ابتدای این بازدید، با اشاره به اهمیت مکانی فرهنگسرای امام خمینی تصریح کرد: تقارن مکانی و همجواری این فرهنگسرا با حسینیه جماران، مهم‌ترین پتانسیل در جهت برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری با محوریت امام است.

معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام با اشاره به اینکه «این مؤسسه مأموریت سیاستگذاری و نظارت در امور مربوط به اندیشه‌های حضرت امام را دارد»، افزود: مأموریت ما برگزاری شب شعر و برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح کشور نیست که امید است با همکاری مراکزی نظیر فرهنگسرای امام این اقدامات در سطح ملی انجام شود.

کمساری تأکید کرد: یکی از وظایف و ضرورت‌های این فرهنگسرا انجام کارهای اختصاصی و تخصصی بر مبنای جلب مشارکت همگان به ویژه نسل جوان در حوزه اندیشه‌های امام خیمنی است و با توجه به وظیفه ذاتی این فرهنگسرا، جذب نخبگان، ایجاد کانون‌ها و انجمن‌های تخصصی از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام گفت: به هر نسبتی که مشارکت فرهنگسرای امام خمینی در جلب علاقه‌مندان، متفکران و نخبگان در حوزه اندیشه امام بیشتر باشد، بر میزان موفقیت در برنامه‌های آن نیز افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت معرفی صحیح اندیشه‌های حضرت امام توسط همه سازمان‌ها و نهادهای مسئول اظهار کرد: معرفی دقیق و پژوهش‌محور حضرت امام زمینه درک موضوعات مختلف را در حوزه اندیشه ایشان فراهم می‌آورد.

حجت‎الاسلام والمسلمین کمساری در پایان سخنان خود، با آرزوی موفقیت برای کارکنان فرهنگسرای امام خمینی، فلسفه ایجاد فرهنگسرا را افزایش شناخت نسبت به حضرت امام عنوان کرد و از اقدامات خوب شهرداری تهران در زمینه ترویج نام، یاد و اندیشه حضرت امام خمینی تشکر کرد.

در ابتدای این بازدید، حیدری‌پور مدیر مراکز فرهنگی شهرداری منطقه یک، ضمن خوشامدگویی به تشریح فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگسرای امام خمینی پرداخت و تصریح کرد: برنامه و هدف اصلی این فرهنگسرا جذب قشر جوان و نوجوان و آشنایی آنان با فرهنگ عمومی حضرت امام و نگاه اجتماعی آن حضرت است.

وی اظهار امیدواری کرد، با همکاری مؤسسه و جاذبه موضوع حضرت امام، این فرهنگسرا به مجموعه‌ای موفق در جهت اندیشه‌های حضرت امام تبدیل شود.

در این بازدید، مدیران معاونت فرهنگی و هنری مؤسسه نیز حضور داشتند و پیرامون مسائل مختلف بحث و بررسی صورت گرفت. همچنین مقرر شد فعالیت‌های مشترکی در زمینه برگزاری جشنواره‌های هنری و فرهنگی، نمایشگاه‌های مختلف، شب شعر، شب خاطره و ... صورت پذیرد.

منبع: جماران

. انتهای پیام /*