به گزارش پرتال امام خمینی(س)، این همایش توسط دانشگاه شهید باهنر کرمان و با همکاری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در روز سه‌شنبه 29 مهر ماه 1393 در تالار وحدت دانشگاه با حضور اندیشمندان، محققان، اساتید و دانشجویان برگزار می‌گردد.

به گفته علی داستانی، سرپرست معاونت پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) مقدمات برگزاری این همایش، از ابتدای سال جاری با ارسال فراخوان مقاله به مراکز علمی سراسر کشور آغاز شده است. در فرصت اعلام‌شده، قریب به 70 مقاله علمی، از طریق ایمیل به دبیرخانه همایش ارسال گردیده است. پس از داوری، حدود 60 مقاله مورد پذیرش قرار گرفته که از بین آن‌ها، 12 مقاله در روز برگزاری همایش، ارائه خواهد شد.

مجموعه مقالات همایش نیز تحت عنوان «اندیشه راهگشا» در دست تدوین قرار دارد که به زودی منتشر خواهد شد.

موضوعات محوری این همایش، عبارتند از:

دین، سیاست و تجدد از دیدگاه امام خمینی(س)، هویت ملّی، منافع ملّی و بیداری امت‌های اسلامی از دیدگاه امام خمینی(س)، فقر و غنا و مبانی اقتصاد اسلامی از دیدگاه امام خمینی(س)، الگوی مدیریتی جامعه اسلامی از دیدگاه امام خمینی (س)، عقلانیت از دیدگاه امام خمینی(س)، مبانی فرهنگی در جامعه اسلامی از دیدگاه امام خمینی(س)، اصول لازم در کارآمدی مجامع علمی (حوزه و دانشگاه) از دیدگاه امام خمینی(س)، نقش اقشار اجتماعی و جایگاه آنان در جامعه اسلامی از دیدگاه امام خمینی(س)، قانون، ولایت فقیه، آزادی و رقابت سیاسی از دیدگاه امام خمینی(س)، تعلیم و تربیت و خانواده از دیدگاه امام خمینی(س)

. انتهای پیام /*