در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها واقع در مصلی تهران آثار متنوعی ارائه شده است که در این بین، غرفه پرتال امام خمینی(س) آثار قابل توجهی را ادر اختیار مخاطبان قرار داده است است.

محمدرضا عبداللهی‌فرد، مدیر بخش غیرفارسی‌زبان این پرتال با بیان اینکه هدف اصلی این پرتال ترویج سیره امام خمینی(س) به خصوص در بخش بین‌الملل است، گفت: پرتال امام خمینی(س) پنجره بیرونی آثار امام(س) است؛ در این پرتال 25 سال آثار امام(س) با امکانات ویژه به نمایش گذاشته می‌شود. کتابخانه الکترونیک با امکان دانلود آثار و روزشماری که سالگرد اتفاقات و بیانات امام(س) در آن روز را یادآوری می‌کند، از جمله این امکانات است.
وی افزود: از بخش‌های جذاب پرتال امام خمینی(س) نشر تدریجی گلچینی از 7 هزار نامه به 15 زبان برای امام خمینی(س) است. این نامه‌ها از کارت دعوت عروسی تا نامه نوشته شده با خون توسط یک اسیر جنگی متفاوت هستند. همچنین نظرات چهره‌های خارجی مثل ماهاتما گاندی، نلسون ماندلا و پاپ ژان پل دوم در مورد شخصیت امام خمینی(س) در سایت قرار دارد.

مدیر بخش غیرفارسی زبان پرتال امام خمینی(س) در ادامه گفت: کتابخانه الکترونیک پرتال به بیش از 20 زبان کتاب دارد؛ همچنین بخش انگلیسی پرتال از 3 سال پیش، بخش عربی از 2 سال پیش و بخش اردو از امسال فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی در پایان تأکید کرد: ما سعی داریم ارتباط دوسویه با مخاطبان‌مان در سراسر جهان داشته باشیم. مهمانان خارجی که سالگرد ارتحال امام خمینی(س) به ایران می‌آیند در واقع سفیران امام(س) هستند و یادداشت‌های آنان را نشر می‌دهیم. همچنین مسابقه کتابخوانی حدیث بیداری و تفسیر سوره حمد را نیز به صورت آنلاین داریم.

منبع: ایکنا

. انتهای پیام /*