به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از جماران، دکتر حسینی، رییس کمیته امور جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) در دومین جلسه این کمیته در سال جاری ضمن گرامیداشت روز ارتش و تجلیل از شهدای ارتش اظهار کرد: سالگرد امام خمینی با توجه به تقارن  آن با نیمه شعبان و میلاد باسعادت حضرت مهدی (عج) امسال از حساست زیادی برخوردار بوده و نیازمند کار بیشتر و برنامه های ویژه ای است. باید به نحوی عمل شود که هم جشن های نیمه شعبان به نحو احسن برگزار شود و هم یاد امام بزرگوار گرامی داشته شود.

وی افزود: در جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی تمامی وزارتخانه ها و سازمانها در مورد تقارن این دو مناسبت برنامه هایی را در نظر خواهند گرفت.  با توجه به اینکه  بیشتر اعضا و مخاطبین کمیته جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان، را قشر جوان تشکیل می دهد کمیته جوانان نیز در این مورد مسوولیت ویژه و بیشتری را دارد.

رییس کمیته جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان ستاد بزرگداشت امام خمینی با اشاره به مناسبت روز جوان در 9خرداد، افزود: روز تولد حضرت علی اکبر(ع) که به عنوان روز جوان نامگذاری شده است در ایام بزرگداشت سالگرد امام واقع شده است و این به نحوی تکلیف ما را  برای برگزاری روز ویژه ای برای  جوانان روشن تر می کند. روز جوان در ایام بزرگداشت سالگرد امام خمینی به شکل ویژه ای برگزار می شود.

وی افزود: ما هر سال یک دهه یا یک هفته را در ایام سالگرد امام با عناوین مختلف نامگذاری می کنیم و هر روز به تناسب نامی که برایش انتخاب شده است برنامه های مختلفی و مرتبطی را تدوین کرده به مرحله اجرا در می آوریم. امسال هم باید تعیین شود که این نامگذاری بصورت دهه، هفته و یا به شکلی دیگر چگونه انجام خواهد شد که در جلسات آتی به آن خواهیم پرداخت.

در این جلسه که نمایندگان وزارتخانه های مرتبط به کمیته جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان حضور داشتند، هر کدام به ارائه گزارش و پیشنهادات خود پرداختند.

 کریم زاده نماینده نهاد مقام معظم رهبری  در دانشگاه ها  در این کمیته با ارائه گزارش کوتاهی خبر از تشکیل ستادهای مربوط به بزرگداشت سالگرد امام خمینی در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها داد و گفت: اولین جلسه ستاد سالگرد در هفته جاری برگزار خواهد شد و با همکاری همه دانشگاهیان تصمیمات لازم اتخاذ و به مرحله اجرا در خواهد آمد.

محمودی، نماینده جهاد دانشگاهی در کمیته امور جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان ستاد بزرگداشت سالگرد امام خمینی هم با ارائه گزارشی از عملکرد نهاد متبوع خود افزود: اولین جلسه ما در ستاد معاونت فرهنگی برگزار شد. 24 عنوان برنامه برای ستاد بزرگداشت سالگرد امام از سوی جهاد دانشگاهی در نظر گرفته شده است که در مرحله طرح اولیه اند.

وی ادامه داد: 5 سرفصل برای برنامه های جهاد دانشگاهی در رابطه با ستاد بزرگداشت در نظر گرفته شده است که  شامل بخش های بین الملل، عموم، ویژه فضای مجازی و حوزه رسانه ای می شود.

محمودی افزود: جهاد دانشگاهی آمادگی آن را دارد  با مرکز افکار سنجی  جهاد دانشگاهی در روزهای  حضور اقشار مختلف مردم در حرم مطهر امام خمینی  به سفارش ستاد سالگرد به نظرسنجی در موضوعات مختلف بپردازد.

وی همچنین انتشار  ویژه نامه های رایحه در 4 زبان زنده دنیا  مختص پرداختن به اندیشه های قرآنی امام خمینی و ویژه نامه نرگس را از دیگر برنامه های جهاد دانشگاهی در ایام سالگرد امام عنوان کرد و افزود:خبرگزاری ایسنا و ایکنا هر کدام صفحه ویژه ای را برای سالگرد امام خمینی اختصاص خواهند داد و در آن صفحه خبرهای مرتبط منتشر خواهد شد.

نمایندگان وزارتخانه های آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و علوم و تحقیات و فناوری نیز هر کدام خلاصه ای از عملکرد خود در رابطه با ستاد بزرگداشت امام خمینی را در کمیته جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان ارائه کردند.

. انتهای پیام /*