به گزارش پرتال امام خمینی(س) حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» معاون قرآن و عترت ارشاد با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی قرآن و امام خمینی(س)، اظهار داشت: فراخوان مقاله این همایش سال گذشته منتشر شد و بسیاری از علاقه‌مندان آثار خود را در زمینه‌های مختلف به دبیرخانه ارسال کردند.

وی با بیان اینکه همایش بین‌المللی قرآن و امام خمینی(س) قرار بود خردادماه برگزار شود، افزود: به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر با کشورهای مختلف و برگزاری هرچه باشکوه‌تر این همایش تصمیم گرفتیم همایش قرآن و امام خمینی(س) را در زمان بهتری برگزار کنیم تا تداخلی با سایر برنامه‌ها نداشته باشد.

حجت‌الاسلام حشمتی با اشاره بخش‌های این همایش بین‌المللی، گفت: این همایش با موضوعاتی همچون اهمیت، جایگاه و ویژگی‌های قرآن در نگاه امام خمینی(س)، اصول، مبانی و روش تفسیری قرآن از منظر امام خمینی(س)، انسان در قرآن از نگاه امام خمینی(س)، جایگاه و نقش قرآن در اندیشه نظری امام خمینی(س)، تجلی قرآن در سیره اجتماعی و سیاسی امام و اخلاق قرآنی در گفتار و رفتار امام خمینی(س) برگزار می‌شود.

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد به زمان برپایی این همایش اشاره کرد و افزود: با توجه به تصمیم‌گیری‌های نهایی همایش قرآن و امام خمینی(س) هشتم آبان‌ماه برگزار می‌شود.

همایش بین‌المللی قرآن و امام‌خمینی(س) به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) برگزار می‌شود.

منبع: فارس

. انتهای پیام /*